+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Exkurze němčinářů do adventní Vídně

Exkurze němčinářů do adventní Vídně

V pátek 30. listopadu se vydalo 22 žáků z 8. A a 9. A s paní učitelkou Černou a paní asistentkou Novotnou autobusem CK Porta Optima ještě s jednou brněnskou základní školou do adventní Vídně. Jak se jim tam líbilo, posuďte sami:

Po příjezdu do Vídně jsme navštívili obchodní pasáž architekta a malíře Hundertwassera, která hýřila všemi barvami. Následně jsme se přesunuli k zámku Schönbrunn, kde jsme se prošli po zámeckých zahradách i vánočních trzích. Dále následovalo vojenské muzeum, kde to nebylo zrovna veselé, naopak věci z 1. a 2. světové války nám naháněly husí kůži. Nejvíc nás zaujala děla a náboje, které byly skoro větší než my. Díky paní průvodkyni jsme se toho hodně dozvěděli o tomto muzeu i o klenotnici v Hofburgu, kterou jsme také navštívili. Zde jsme viděli rakouské korunovační klenoty, mezi nimi i nejstarší korunu z roku 902 n.l.

Když se venku setmělo, obdivovali jsme nádherně osvětlené ulice v centru Vídně. Všude byla krásná světýlka a obří zvony. Došli jsme až k chrámu sv. Štěpána, kde jsme si dali nealko punč v zajímavých hrníčkách, které jsme si mohli zakoupit také jako suvenýr. Na každém trhu je nabízeli v různých barvách a tvarech. Stihli jsme navštívit čtvery vánoční trhy a mohli srovnávat. Unavení a vymrzlí jsme se večer vraceli s radostí do našeho autobusu, ale už cestou zpět jsme začali uvažovat o dalším výletu, protože tato exkurze se nám velmi líbila.

žáci 8. A + 9. A

nemcinari_Viden