+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Osudový míč ve třetím utkání

Osudový míč ve třetím utkání

Ve středu 9. ledna se konalo v Pohořelicích okrskové kolo v přehazované. Sjelo se 5 týmů, které pořadatelé vylosovali do jedné skupiny. Do okresního kola mohla postoupit pouze první dvě družstva. Kromě domácích Pohořelic přijeli Želešice, Rajhrad, Ivaň a naše Vranovice.

Turnaj jsme zahájili proti silnému Rajhradu, ani jsme netušili, že náš první zápas bude hned ten zlomový v celém turnaji. Rajhrad se totiž stal celkovým vítězem a to bez jediné porážky. V úvodním setu jsme zaspali začátek a soupeř nás přejel 15:7. V setu druhém se nepodařilo zvrátit utkání na naši stranu a znovu jsme podlehli, tentokrát 9:15.
Ve druhém utkání proti Želešicím přišlo pár změn v kádru a přineslo to své ovoce. Zejména Lukáš Mach svým velmi dobrým výkonem pomohl k našemu prvnímu vítězství ve dvou setech 15:10 a 15:11.

01_turnaj_poho

Třetí zápas ve skupině jsme sehráli proti favoritovi z domácích Pohořelic. A začal pro nás skvěle, první set jsme vyhráli 15:13. Tíhu okamžiku v něm zvládla Viktorie Norková a za stavu 14:13 rozhodla o vítězství v prvním setu svým velmi dobrým podáním. Jenže pak nastal smolný druhý set. Za stavu 14:15 v náš neprospěch přišel onen osudový míč, který byl přiřazen Pohořelicím, které tak druhý set vyhráli 16:14. Jednalo se zřejmě o těsný out, jenže rozhodčí si nebyl jistý. Žádali jsme tedy o nový míč, ale nebylo nám vyhověno. Paní učitelka z Ivaně zahlásila out a rozhodčí po poradě míč jako outový opravdu uznal. Ve třetím setu už domácí Pohořelice excelovali a vyhráli ho jasně 15:9. Nakonec nás tenhle zápas stál postupové druhé místo.

V posledním utkání jsme se představili proti sokovi z Ivaně. Spravili jsme si chuť po těsné porážce od Pohořelic a bez větších problémů jsme vyhráli ve dvou setech 15:6 a 15:7.

Naše družstvo z Vranovic se tedy umístilo na krásném třetím místě. Přestože jsme získali stejný počet bodů jako druhé Pohořelice, vzájemný zápas rozhodl o tom, že se domácí Pohořelice radovali z druhého místa a postupu do kola okresního.

02_turnaj_poho

Konečné třetí místo dle mého názoru neodpovídá naší předvedené hře, měli jsme určitě na lepší umístění. Škoda prvního zápasu, kde jsme ještě nebyli rozehraní a zejména první set prohráli vlastními chybami. I tak chci všem zúčastněným poděkovat za výbornou reprezentaci školy a jejich výkony.

1. místo Rajhrad, 11bodů, 136:91
2. místo Pohořelice, 7bodů, 132:109
3. místo VRANOVICE, 7bodů, 117:109
4. místo Želešice, 5bodů, 108:137
5. místo Ivaň, 0bodů, 64:120

Základní sestava Vranovic: Stejskal Ondřej #8, Klimus Matyáš #14, Mach Lukáš #6, Kužel Šimon #7, Norková Viktorie #11 a Rosová Natálie #10. Náhradníci: Gruna Max #17(C), Hochman Matěj #4, Suchánek Roman #9 a Novotná Kateřina #3. Všichni žáci 5. A.

03_turnaj_poho

Lukáš Galbavý