+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Lyžařský kurz v Ludvíkově? Překážky, ale hlavně sníh a zábava

Lyžařský kurz v Ludvíkově? Překážky, ale hlavně sníh a zábava

Mráz minus patnáct, ledovatá sjezdovka i chřipková epidemie. S takovými nástrahami jsme se museli vypořádat, přesto si troufnu tvrdit, že se takřka všichni vrátili domů spokojení. Lyžařský výcvikový kurz pro žáky ZŠ a MŠ Vranovice se totiž i letos vydařil a dojem z něj nepokazily ani výše zmíněné překážky.

Na tradiční místo pobytu na Chatě U Sovy v Ludvíkově v Jeseníkách jsme odjížděli v sobotu 19. ledna a vedle tří instruktorů a zdravotnice se ho zúčastnilo 33 žáků. Čtyři z nich byli zástupci osmáků, zbytek tvořilo osazenstvo sedmých tříd. Po bezproblémové jízdě nás přivítaly vedle zasněžených hor i milí majitelé chaty, se kterými se dá vždy příjemně vyjít.
Hned odpoledne po příjezdu jsme vyrazili na sníh, abychom děti rozřadili do jednotlivých skupin. Čtyři snowboarďáci a čtyři lyžaři přitom zkusili své umění poprvé v životě, ale ukázali velké odhodlání. Hned druhý den totiž všichni vyzkoušeli s úspěchem vlek.

Žáci postupně zdokonalovali své umění a na některých byl na konci znát obrovský pokrok. Konkrétně byli za „skokany kurzu“ vyhlášeni Nicol Kosseková za lyžaře a Tereza Pospíšková za snowboardisty. Výcvik jsme si zpestřili odpočinkovým pěším výlet do nedaleké lázeňské obce Karlova Studánka, kde jsme nakoupili domů oplatky a další suvenýry. Každý večer pak žákům vyplňovaly volný čas tematické přednášky, videa z výcviku a zábava v postupné režii jednotlivých pokojů.

Od začátku pobytu panovalo v Jeseníkách pravé zimní počasí, které bylo chvílemi skoro až moc zimní. Ve středu dopoledne totiž rtuť teploměru ukazovala minus patnáct, tudíž jsme raději o něco zkrátili pobyt na sjezdovce. Hlavně v první polovině týdne se nám však pravidelně ukazovalo sluníčko, což kurzu dodalo alpský nádech.
Jedinou větší kaňku představuje chřipková epidemie, která neušetřila ani instruktory a zdravotnici. Některé děti to odnesly víc, jiné byly za den relativně v klidu. Jednalo se přitom o jediný závažnější zdravotní problém, vážnější zranění se nám naštěstí vyhnula.

Kurz vyvrcholil čtvrtečním slalomem a závěrečným vyhlašováním a zhodnocením a nám už nezbývá nic jiného, než se těšit na příští zimu.

Odkaz na fotky: https://parmensport.rajce.idnes.cz/

Mgr. Jan Pařík

lyzak_2019