+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Německá olympiáda v Brně

Německá olympiáda v Brně

V úterý 5. února 2019 se konalo okresní kolo německé olympiády na ZŠ Antonínská v Brně. Do kategorie mladších žáků se kvalifikoval Patrik Rusek ze 7.A a do kategorie starších žáků postoupil jako první ze školního kola Vojtěch Růžička z 9.A. Naše škola byla jediným účastníkem v okresním kole pro Brno-venkov a ve starší kategorii se k nám přidala ještě ZŠ z Kuřimi.

Jaké bylo naše překvapení, když jsme se až na místě samém dozvěděli, že Brno-město a Brno-venkov budou soutěžit společně. Výsledkem tohoto rozhodnutí bylo 14 žáků v každé kategorii. Naši žáci se nezalekli a byli přesto odhodláni naši školu „zviditelnit“ a v těžké konkurenci s brněnskými žáky, kteří mají němčinu již od první, popř. třetí třídy (pro srovnání naši žáci až od 7. třídy) to nevzdali. V soutěži, která sestávala z části písemné i ústní (poslech, vizitka, řešení modelové situace, popis obrázku a konverzace na vylosované téma) některé z brněnských žáků i přes jejich nesrovnatelně delší jazykovou praxi porazili. Za to jim patří upřímné poděkování.

Mgr. Dagmar Černá
vyučující německého jazyka

olymp_NJ