+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Recitační soutěž na 1. stupni ZŠ

Recitační soutěž na 1. stupni ZŠ

Ve středu 27. února 2019 se opět po roce sešli žáci 1. stupně ZŠ na recitační soutěži. Vítězové třídních kol poměřili své recitační schopnosti ve školním kole ve třech věkových kategoriích. Výběr básniček byl velmi pestrý. Zazněly verše současných autorů, ale taktéž známé básničky od Jaroslava Seiferta či Františka Hrubína. Všechny děti se připravily velmi pečlivě, snažily se zaujmout nejen porotu, ale také diváky. Soutěž pozorně sledovali spolužáci z družiny. Porota měla letos velmi obtížnou práci.

V 1. kategorii (1. A) zvítězila Johana Rokytová, druhé místo obsadila Klára Vlková, třetí byla Kateřina Procházková.
Ve 2. kategorii (2. A, 3. A) se stala vítězkou v loňském roce stříbrná Lucie Fraisová, druhé místo obsadila Tereza Siverová a na třetím místě skončil Tomáš Hajda.
3. kategorii (4. A, 4. B, 5. A) vyhrál Matěj Hochman, druhé místo patřilo Antonínu Kukletovi a třetí místo obsadila Nicol Gaga.

Všem účastníkům recitační soutěže náleží pochvala za pěkné výkony v oblasti poezie a taktéž poděkování za reprezentaci své třídy.

recitačka 19-4 recitačka 19-5 recitačka 19-6 recitačka 19-7
Za organizátory Mgr. Eva Hnízdová