+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Projekt Polygram

Projekt Polygram

Ve čtvrtek 28. 2. 2019 navštívili žáci sedmých tříd brněnské výstaviště, kde právě probíhal Veletrh stavebnictví. Při této příležitosti zde Střední škola stavebních řemesel Brno, Bosonohy pořádala v rámci projektu Polygram dílny pro žáky základních škol. Při této příležitosti se žáci seznámili s profesemi, které se uplatní ve stavebnictví – například: zedník, pokrývač, klempíř, tesař, svářeč, kominík, instalatér, truhlář, čalouník, … Žáci si tyto profese mohli nejen prohlédnout, ale také vyzkoušet: mohli si vyřezat ze dřeva zvířátko, vyrobit si autíčko, vyzkoušeli si virtuální sváření a řadu dalších aktivit. Velkou atrakcí byla 3D projekce a tetování henou. Jako bonus měli k dispozici skákací hrad. Autobus a svačiny pro žáky zajišťovala Střední škola stavebních řemesel Brno, Bosonohy.

Akce měla u žáků úspěch, poznali v praxi řadu profesí, což jim může pomoct při rozhodování o své budoucnosti. A třeba někteří z nich zvolí jako svoji profesi některý ze stavebních oborů.

Mgr. Zdeňka Říhovská

01_polygam 02_polygam