+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Za Máchou v hustopečské knihovně

Za Máchou v hustopečské knihovně

V úterý 26.2. kolem osmé hodiny ráno jsme před školou nastoupili s paní učitelkou Černou do autobusu, který nás odvezl do hustopečské knihovny. Tam nás očekávaly dvě příjemné knihovnice.
Přednáška o K. H. Máchovi začala poslechem jeho nejznámějšího díla, básnické skladby Máj. Dozvěděli jsme se spoustu informací o jeho životě, například, že šel pěšky do Itálie, nebo že za svůj život navštívil přes 90 hradů, že týral svoji partnerku, měl nemocné dítě, napsal první český horor a zemřel den před svojí svatbou na choleru nebo možná zápal plic.
Ke konci přednášky jsme dostali k vyřešení přesmyčky s názvy jednotlivých hradů. Prohlédli jsme si také různá vydání Máchových děl i zajímavé ilustrace. Pak následovala prohlídka samotné knihovny a dokonce výstavy obrazů.

Tato přednáška byla poučná, zajímavá a zábavná. V knihovně se nám moc líbilo a potěšilo nás, že nás knihovnice pochválily, že jsme šikovná třída.

žáci třídy 8.A