+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Dvě výhry nad Želešicemi stačily fotbalistům na třetí místo

Dvě výhry nad Želešicemi stačily fotbalistům na třetí místo

Z dobrého losu vranovičtí fotbalisté vytěžili bronz. Před Židlochovicemi a domácími Pohořelicemi se museli žáci druhého stupně základní školy na okrskovém kole turnaje v halovém fotbale po právu sklonit. Naši fotbalisté v úterý 12. března dvakrát porazili jasně Želešice, což jim vyneslo třetí místo. K lepšímu výsledku museli uspět v semifinále, které bohužel s domácím celkem nezvládli.
Do pohořelické haly se sjelo pět týmů a los nás poslal do dvoučlenné skupiny, což nám už před startem turnaje zaručilo postup do semifinále. Do prvního klání s jediným soupeřem ze základní skupiny Želešicemi jsme tak mohli vstoupit s klidem, což se také projevilo. Obě naše čtyřky soka v modrobílém jasně přehrávaly a dokázaly to vyjádřit i střelecky.

Po uklidňující první trefě Honzy Fortelného přišly hvězdné okamžiky mrštného Denise Kuchyňky. Za jedno střídání hned dvakrát rozvlnil želešickou síť a zvýšil už na 3:0. Náš gólový účet završil pěkným gólem po hbité otočce a ráně do šibenice kapitán Vojta Celnar.

V semifinále šlo o jinou kávu. Pohořelice, které ve skupině nestačily na Židlochovice, se ukázaly jako mnohem vyspělejší soupeř. Naši hráči sice herně příliš nezaostávali, soupeř však byl mnohem efektivnější. My jsme se snažili tvořit a soupeř nás zkušeně trestal za chyby. Vzhledem k faktu, že jsme měli řadu brankových příležitostí, je výsledek 0:5 až moc krutý.

Po jasné porážce na nás zbyl boj o třetí příčku, ve kterém se nám opět postavily Želešice. Do duelu jsme však vstoupili mnohem nervózněji než v prvním případě. Soupeř několikrát zahrozil a my se nemohli dostat do tempa. Vysvobozující trefa přišla z kopačky Vojty Celnara, po laxně zahraném míči v obraně jsme však protivníka nechali srovnat. Do akce musel vstoupit opět náš žolík Denis Kuchyňka. Nejprve naservíroval míč před prázdnou branku skórujícímu Zdeňku Venkovi, poté se znovu trefil dvakrát po sobě a přinesl do našich řad klid. Gólový účet vytouženou brankou uzavřel Patrik Rusek a po výhře 5:1 nám v rukou přistál diplom za třetí pozici.

Výsledek asi odpovídá rozložení sil. Pokud jsme chtěli pomýšlet výš, musel by se stát malý zázrak. Židlochovice i vítězné Pohořelice byly zkrátka nad naše síly. Už za rok však může být vše jinak. Čtyři zástupci sedmé třídy již nyní patřili mezi tahouny a turnaje se tak mohou účastnit další dva roky. Věřím tedy, že může být líp! Klukům děkuji za výbornou reprezentaci školy, díru do světa jsme sice neudělali, ale ostudu rozhodně také ne…

ZÁPASY VRANOVIC

Základní skupina:
Vranovice – Želešice 4:1
Branky Vranovic: 2x Kuchyňka, Fortelný, Celnar
Semifinále:
Vranovice – Pohořelice 0:5
O třetí místo:
Vranovice – Želešice 5:1
Branky Vranovic: 2x Kuchyňka, Celnar, Venka, Rusek

hal_fotbal