+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Vranovické výtvarnice opět bodují

Vranovické výtvarnice opět bodují

Na podzim jsme si jeli pro ceny do Prahy a teď si odskočíme do Lednice. Opět jsme získali hned dvě ocenění, a to první i druhé místo v kategorii 11 – 14 let. Vítězství jsme vybojovali v soutěži vyhlášené Zahradnickou fakultou MENDELU v Brně. Úkolem soutěžících bylo navrhnout grafickou podobu patrona Tematických zahrad v Lednici – zahradního skřítka Hartíka. Hlavním kritériem hodnocení přihlášených prací byla zejména kreativita, originalita a poutavost nápadu. Žákyně přidaly navíc ještě perfektně zvládnutou techniku míchání barev a ocenění jejich snahy a umu na sebe nenechalo dlouho čekat. První místo získala Nikol Osiková z 8. B třídy a na krásném druhém místě se umístila Alžběta Černá, taktéž z 8. B třídy. Ještě nás čeká slavnostní vernisáž a předání cen 28. 3. 2019 v krásném prostředí Tematických zahrad v budově zahradnické fakulty v Lednici.
Oběma žákyním gratuluji k ocenění jejich výtvarného talentu a odborných výtvarných znalostí a zároveň děkuji za milou reprezentaci školy.

Mgr. Andrea Lastomirská

IMG_20190208_105059
Strom – Nikola Osiková 8. B, 1. místo

IMG_20190208_105048

Skřítek – Alžběta Černá 8. B, 2. místo