+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Za atletikou do Břeclavi

Za atletikou do Břeclavi

V pátek 5. 4. 2019 se naše škola vydala do Břeclavi na závody ve skoku vysokém. Jednalo se o 41. ročník břeclavské laťky. Kvalifikovali jsme se díky výkonu Kateřiny Novotné z 21. 3., kdy ve Velkých Němčicích překonala laťku ve výšce 130cm. Skupina skokanů se skládala z 6 žáků třídy 5. A. Konkrétně Šimon Kužel, Lukáš Mach, Ondřej Stejskal, Kateřina Novotná, Viktorie Norková a Natálie Rosová. Celkem bylo přihlášeno 12 škol, z nichž závodilo ve všech kategoriích 121 závodníků. ZŠ Břeclav Slovácká, ZŠ Břeclav Kupkova, ZŠ Břeclav Komenského, Gymnázium Břeclav, ZŠ Valtice, ZŠ Lednice, ZŠ Dolní Věstonice, ZŠ Hustopeče Nádražní, ZŠ Hustopeče Komenského, Gymnázium Hustopeče, ZŠ Mikulov a naše ZŠ Vranovice. Konkurence byla tedy veliká, jednak starší kategorií pro naše nadějné sportovce i počtem škol a závodníků.


V pátek ráno v 6:43 hod. jsme vyrazili vlakem do Břeclavi. Akce se konala v prostorách školy ZŠ Slovácká Břeclav. Dorazili jsme s předstihem a měli tak čas na pořádné rozcvičení, naměření rozběhů a pár rozeskakovacích pokusů. Dějiště bylo rozděleno do dvou tělocvičen. V jedné skákaly dívky, ve druhé chlapci. Začátek závodu byl v 9:00. Naše dívky začaly v kategorii mladších žákyň (6. -7. třída!) své první pokusy na základní výšce 100cm. Ve startovním poli bylo 29 závodnic! První z našich Viktorie Norková skončila na 26. místě výkonem 110cm. Bojovala statečně, což dokazovali i odřeniny, které si přivodila v oblasti lokte na pravé ruce, ale na překonání laťky ve výšce 115cm to nestačilo. Druhá naše výškařka Natálie Rosová obsadila 21. pozici za výkon 115cm. Do pokusů na laťce ve výšce 120cm se ji podařila každá postupná výška zdolat hned na poprvé, ovšem na 120cm nestačil ani jeden ze tří pokusů. Natálii bych i přesto chtěl pochválit za její technicky velmi pěkné pokusy. Třetí závodnicí z našich řad byla Kateřina Novotná. Katka se na začátku trápila s rozběhem a laťku většinou zdolávala na druhý pokus. Nakonec si doskákala pro 16. místo výkonem 120cm. Její první pokus na 125cm byl velmi nadějný, ale laťka nakonec spadla a překonat se ji už nepodařilo ani na druhý a třetí pokus. Z prvního místa se radovala moje svěřenkyně z SK atletika Hustopeče Nikita Mayerhofer výkonem 146cm. I když to nebylo výkonnostně podle našich představ, jsme rádi za zkušenost na tak velkých závodech a možnost si zasoutěžit se staršími soupeřkami.

Kluci měli ve startovním poli 20 soupeřů. Jejich základní výška byla 110cm, což byl pro všechny šok. Ve Velkých Němčicích začínali na 95cm tady hned na 110cm. Nicméně všichni základ 110cm skočili. Ale to bylo vše, další postupnou výšku už nepřekonal ani jeden. Nejblíže k tomu měl Lukáš Mach, který umí i 125cm, ale zranění ho ze hry o lepší umístění vyřadilo a skončil na 115cm. Šimon Kužel obsadil poslední 23. místo, Lukáš Mach a Ondřej Stejskal obsadili spolu dělenou 20. pozici. Vyhrál domácí závodník Ondřej Suchánek výkonem 148cm.

Všem chci poděkovat za vzornou reprezentaci školy a předvedené výkony.
Lukáš Galbavý