+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Kdo jiný? Žákům z Vranovic vyprávěl o Velikonocích farář

Kdo jiný? Žákům z Vranovic vyprávěl o Velikonocích farář

Takřka všichni je slaví, málokdo z nich však už přesně ví proč. Vysvětlit význam blížících se Velikonoc a proč se vůbec slaví, přišel na vranovickou základní školu ten nejpovolanější. Ve čtvrtek 11. dubna navštívil dvě třídy z prvního stupně a jednu z druhého místní farář Jaroslav Sojka.
Pro žáky měl přichystanou prezentaci nabytou informacemi, kterou vhodně doplnily i aktivity pro studenty. Děti se tak nenásilnou formou seznámily s posledními dny Ježíše Krista a s pojmy jako velký pátek nebo květná neděle. Nehovořil přitom jen přímo o Velikonocích, ale vyprávění zasadil do širšího tématu. Pan farář se snažil s dětmi komunikovat pro ně srozumitelnou formou, což tématu přidalo na atraktivitě.
Za přednášku děkují třídy 4.A, 4.B a 6.A.

Mgr. Jan Pařík

VELIKONOCE 1 vELIKONOCE 2