+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Vinnetou v divadle Polárka

Vinnetou v divadle Polárka

V pátek 12. dubna jsme se vydali s paní učitelkou Černou a Masaříkovou opět po nějaké době do divadla Polárka, tentokrát na představení Vinnetou.
Vinnetoua představovala zpočátku dřevěná loutka. Indiánky z kmene Apačů ho učily rozdělávat oheň, zkrotit divokého mustanga nebo střílet z luku. Dospělého Vinnetoua pak hrál už klasicky herec.
Vystoupení vyprávělo o tom, jak přišli běloši (bledé tváře) na indiánské území a začali si ho přivlastňovat. Jeden z kmene navrhl mírovou dohodu, tu ale bledé tváře porušily a způsobily dlouhotrvající válku na život a na smrt. Jen Old Shatterhand zůstal na straně Indiánů. Bledé tváře zajaly Vinnetoua, přivázaly ho k totemu, chtěly ho mučit, ale Old Shatterhand ho vysvobodil. Uzavřeli spolu pokrevní bratrství a pronásledovali padoucha Senderse, ale tomu se dařilo pořád unikat, až nakonec Vinnetoua zastřelil a tím příběh končí.
Představení doprovázené živou hudbou kapely Oldie´s se nám velmi líbilo a někdy bychom chtěli Polárku zase navštívit.

žáci 7.A třídy