+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

McDonald‘s cup 2019

McDonald‘s cup 2019

Ve středu 17. 4. 2019 jsme vyrazili na turnaj v kopané do sousedních Žabčic. Jednalo se o okrskové kolo pro 1.-3. ročník ZŠ. Z 6 přihlášených týmu dorazilo jen 5, Pohořelice se nedostavily. A tak se místo dvou skupin po 3, hrál formát každý s každým 1x15min.

Los nám určil, že budeme zahajovat turnaj proti Židlochovicím. Úvodní zápas nám však vůbec nevyšel. Soupeř měl výraznou převahu od samotného začátku utkání. Nasázel nám 11 branek. Že jich nebylo více, můžeme děkovat jen brankáři Lukáši Novotnému, který dalších 10 tutovek soupeře vychytal. Židlochovicím jsme podlehli 0:11. Ve druhém zápase jsme nastoupili proti družstvu Želešic. Místo zlepšení přišel ještě větší výprask v poměru 2:13. O dva čestné zásahy se postarali Lukáš Novotný a Ondřej Klimus. Třetí utkání přineslo první úspěch. Po velmi nevydařeném vstupu do turnaje jsme před třetím utkáním proti domácím Žabčicím, udělali pár změn v základní sestavě. Brankář Lukáš Novotný šel do pole a post brankářské jedničky zaujal Tobiáš Obdržálek. Ovšem i tento zápas pro nás nezačal dobře a po 5 minutách to bylo 0:2. Musel jsem tedy sáhnout k rychlému střídání, hřiště opustil Vojtěch Sopoušek a šanci dostal nejmladší člen našeho výběru Michal Mach z 1.A. V 8 minutě dostal výbornou přihrávku za obranu Ondřej Klimus a sám proti brankáři soupeře se nemýlil 1:2. O minutu později bylo ještě veseleji. A to, když soupeř zahrál ve svém pokutovém území rukou. Nařízen byl pokutový kop, jenže náš nejlepší střelec Ondřej Klimus penaltu neproměnil. V 11. minutě zahrával rohový kop Lukáš Novotný a na jeho centr si skvěle naběhl Michal Mach a svou slabší levou nohou vyrovnal na 2:2. Michal byl velkým oživením naší hry o minutu později totiž vybídl ke skórování Lukáše Novotného a ten svou střelou div neprotrhl síť, obrat dokonán 3:2! V posledních minutách jsme odolali tlaku domácích, zejména díky výborné obraně v čele s Filipem Dubrovským a Simonou Zugarovou. První tři body do tabulky za výhru 3:2.

Ačkoliv to tak vůbec nevypadalo, v posledním utkání jsme hráli o bronz proti Modřicím. Ze začátku jsme si vytvořili tlak, ale dobré šance jsme neproměnili. Soupeř využil hned tu první a po chybě našeho brankáře vedl 1:0. Hned po rozehrání však vyrovnal Ondřej Klimus na 1:1. Radost nám dlouho nevydržela a přišla další hrubka našeho brankáře, po které vedl soupeř 2:1. Po tomhle vstřeleném gólu Modřice převzali kontrolu nad utkáním a přidali ještě 3 branky. Nám už se gól vstřelit nepodařilo a zápas jsme tedy prohráli 1:5.

Na turnaji jsme obsadili konečné 4.místo. Základní sestava: Lukáš Novotný (2.A.) – Tobiáš Obdržálek (3.A.), Filip Dubrovský (2.A), Simona Zugarová (3.A.), Ondřej Klimus (2.A.) a Michal Mach (1.A.)Náhradníci: Vojtěch Sopoušek (2.A.), Tadeáš Kacafírek (2.A.), Vojtěch Obdržálek (1.A.), Miroslav Válek (2.A.) a Samuel Leinveber (2.A). Všem chci poděkovat za předvedené výkony a věřím, že za týden se našemu staršímu výběru 4.-5. tříd medaile přivést podaří.

Konečné pořadí:
1. Židlochovice 12 bodů, skóre 36:9
2. Želešice 9 bodů, skóre 35:15
3. Modřice 6 bodů, skóre 18:16

sdr

sdr

sdr

sdr

dav

dav

4. VRANOVICE 3 body, skóre 6:31
5. Žabčice 0 bodů, 5:29

Galbavý Lukáš