+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

McDonald’s Cup: krok od postupu, zbylo třetí místo

McDonald’s Cup: krok od postupu, zbylo třetí místo

Hranice mezi úspěchem a neúspěchem je velmi tenká. O tom se přesvědčili vranovičtí fotbalisté ze čtvrté a páté třídy na tradičním McDonald’s Cupu. V posledním utkání v pátek 26. dubna v Žabčicích potřebovali k postupu do okresního finále porazit silné Židlochovice, jenže zaspali začátek a ztrátu už nedohnali. Jediná těsná prohra v turnaji tak naše zástupce odsoudila na bronzové pozice, když z postupu se radoval právě náš jediný přemožitel.

V prvním duelu se nám postavili domácí fotbalisté v čele se skvělým Vlčkem, který nás zlobil už minulý rok v mladší kategorii. I nyní vyspělý Vlček ukázal, že umí. Dal nám dva góly, to však bylo od jeho týmu vše. Naši hráči e sebe sklepali úvodní nervozitu a postupně převzali otěže zápasu. Střelecky se zadařilo zejména třígolovému Maxi Grunovi, který bodoval svou jedovatou levačkou, pojistku na konečných 4:2 přidal po pěkné střele obounohý Franta Svora.

01_Mc_donalds_cup

V druhém utkání jsme změřili síly se vzrůstem malými Pohořelicemi. Tělesnou konstituci však Pohořeličtí nahradili šikovností a rychlostí a zle nám zatápěli. Po chvíli jsme prohrávali 0:2 a nemohli jsme se divit. Naštěstí jsme se opět postupně dostali do zápasu. Ještě před přestávkou se prosadil po střele Šimona Kužela a dorážce Gruna, krátce po změně stran srovnal pěknou střelou Matyáš Klimus. V závěru jsme si vytvořili velký tlak, z kterého jsme bohužel vytěžili jen břevno a s Pohořelicemi jsme se tak rozešli smírně 2:2.

V závěrečném utkání proti dosud stoprocentním Židlochovicím jsme hráli o vše. Prohra pro nás znamenala třetí místo, remíza druhé a výhra by nás poslala do okresního finále do Modřic. Bohužel jsme si tak jako v minuklých kláních nepohlídali vstup do zápasu. Začali jsme vlažně, což soupeř potrestal dvěma rychlými góly. Pak nás navíc zradilo štěstí. Několikrát jsme stáli velmi blízko snížení, bohužel jsme z velkého tlaku vytěžili jen tyčku a břevno. Po přestávce pak přišlo zmrazení ve formě gólu na 0:3. Poté to konečně začalo padat i nám, když snížili Gruna a Svora, víc už jsme bohužel nestihli a padli 2:3.

Konečný bronz je po vývoji turnaje zklamáním, za předvedené výkony se však vůbec nemusíme stydět. Byli jsem všem rovnocenným soupeřem a stačilo málo a do okresního finále jsme klidně mohli oproklouznout my. Díky klukům za dobrou reprezentaci školy, příští rok si třeba spravíme chuť!

Zápasy Vranovic:
Vranovice – Žabčice 4:2
Branky Vranovic: Gruna 3x, Svora
Vranovice – Pohořelice 2:2

Branky Vranovic: Gruna, Klimus
Vranovice – Židlochovice 2:3
Branky Vranovic: Gruna, Svora

Mgr. Jan Pařík

02_Mc_donalds_cup