+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Štafetový pohár v Ořechově

Štafetový pohár v Ořechově

Ve čtvrtek 25. 4. 2019 se naše škola zúčastnila okresního kola štafetového poháru v Ořechově. Jednalo se o žáky 1. -5. třídy. Celkem jelo 16 závodníků, které jsme pečlivě s paní učitelkou Petrou Stejskalovou vybírali v hodinách tělesné výchovy. Nominaci si vybojovali: Lukáš Mach (5.A.), Šimon Kužel (5.A.), Ondřej Stejskal (5.A.), Patrik Mikloš (4.B.), Viktorie Norková (5.A.), Kateřina Novotná (5.A.), Natálie Rosová (5.A.), Barbora Halfarová (4.A.), Vítek Klimeš (3.A.), Tobiáš Obdržálek (3.A.), Lukáš Novotný (2.A.), Filip Dubrovský (2.A.), Tereza Růžičková (3.A.), Simona Zugarová (3.A.), Anna Štulová (2.A.) a Barbora Komprdová (3.A.).

1 šb

Soutěžilo se ve dvou štafetových disciplínách na 8x100m a 8x200m. První disciplína 8x100m byla rozdělena do dvou kategorií: 1. -3. třída a 4. -5. třída. Štafeta byla smíšená, startovali tedy 4 žákyně a 4 žáci. Do krajského kola mohl postoupit jen vítěz po sečtení časů z běhů na 8x100m mladší, 8x100m starší a 8x200m mladší + starší dohromady. K úvodnímu běhu nastoupili naši mladší žáci proti štafetě Ořechovu v tomto složení: Filip Dubrovský, Tobiáš Obdržálek, Anna Štulová, Simona Zugarová, Lukáš Novotný, Barbora Komprdová, Tereza Růžičková a Vítek Klimeš. Napínavý běh se nám podařil zvítězit v čase 2:32, soupeř byl o 10 vteřin pomalejší v čase 2:42. Následoval druhý běh, ve kterém nastoupili Prštice, Blažovice a Ořechov B. Blažovice doběhli v čase 2:39, Ořechov B 2:48 a Prštice 2:49. Drželi jsme tedy průběžnou první pozici.

2 šb

Následoval souboj starších. Opět jsme začínali proti domácímu Ořechovu A. Nastoupili jsme v tomto složení: Lukáš Mach, Viktorie Norková, Natálie Rosová, Šimon Kužel, Barbora Halfarová, Patrik Mikloš, Kateřina Novotná a Ondřej Stejskal. Domácí byli favorité, jelikož v jejich řadách nastoupili talentovaní atleti z Moravské Slávie Brno – Tomáš Horák a Martin Zeman. Od samého startu bylo jasné, že tohle bude vyrovnaný souboj, při první předávce se Lukáš Mach snažil dostat před soupeře do první dráhy, ale nepodařilo se, ovšem domácí při předávce zaváhali a my šli do vedení. Viktorie předávala Šimonovi na druhém úseku z prvního místa a to už se nám podařilo udržet až do konce. I druhý závod jsme tedy vyhráli, tentokrát v čase 2:13. Ořechov A doběhl do cíle druhý s časem 2:19. Ve druhém běhu nás nikdo neohrozil, nejblíže byli Blažovice s časem 2:23, následoval domácí Ořechov B 2:25 a poslední doběhli Prštice 2:32. Po tomhle výsledku jsme cítili obrovskou šanci na postup. V závodě na 8x200m jsme mohli s Ořechovem prohrát o 15 vteřin, díky náskoku po dvou bězích na 8x100m.

3 šb

Disciplína na 8x200m byla rozdělena následovně: kategorie 1. -5. třída, startovali 2 žáci a 2 žákyně z 1. -3. třídy a 2 žáci a 2 žákyně ze 4. -5. třídy. Vytvořili jsme tedy áčkovou a béčkovou štafetu. Lepší štafeta se počítala do celkového hodnocení.

4 šb

V prvním běhu nastoupilo všech 5 štafet. Za nás běželi Lukáš Mach, Viktorie Norková, Filip Dubrovský, Tobiáš Obdržálek, Anna Štulová, Simona Zugarová, Natálie Rosová a Ondřej Stejskal. Opět to byl souboj mezi naší školou a domácím Ořechovem. Velice dobře rozběhl štafetu na prvním úseku Lukáš Mach, mírnou ztrátu jsme zaznamenali na šestém úseku Simony, ale Natálie na sedmém úseku opět náskok navyšovala a Ondra už ho udržel až do cíle. Vypukla obrovská radost a euforie, postupujeme! Třetí závod a třetí vítězství v kapse, to vše v čase 5:01. Ořechov A doběhl druhý 5:12, třetí Blažovice 5:25, čtvrtý Ořechov B 5:42 a páté Prštice 5:49. Celý závod jsme dominovali hlavně díky perfektní práci na „předávkovém“ území a skvělému fandění všech ostatních, co zrovna neběželi.

5 šb

Běžely se ještě béčkové štafety, ale tam už nás nikdo neohrozil, jelikož i zde jsme zvítězili. Vranovice B první v čase 5:18, druhé Blažovice B 5:33, třetí Ořechov C za 5:42, čtvrtý Ořechov D 6:09 a poslední Prštice B 6:10.

O celkovém vítězi rozhodoval součet časů z běhů 8x100m mladší, 8x100m starší a smíšená štafeta 8x200m. Naše škola vyhrála všechny 4 běhy, o vítězi bylo tedy jasno.
1. Vranovice 9,46
2. Ořechov A 9,73
3. Blažovice 9,87
4. Ořechov B 10,15
5. Prštice 10,30

šb

Díky vítězství jsme získali zlaté medaile, pohár a postup do krajského finále, které se uskuteční v Břeclavi dne 13. 5. 2019.
Následovaly ještě doplňkové disciplíny pro jednotlivce. Hod medicinbalem a překážkový běh. I zde jsme jasně dominovali a získali 7 zlatých medailí z 8 možných. Vyhlašoval se vždy jen vítěz dané disciplíny. V kategorii mladšího žactva jsme získali tři první místa ze čtyř. V běhu Barbora Komprdová v čase 3,54s a Filip Dubrovský 3,97s, v hodu pak Vítek Klimeš za 7,72m. Ve starším žactvu jsme získali všechna první místa. V běhu Barbora Halfarová 3,70s a Ondřej Stejskal 3,31s, v hodu opět Barbora Halfarová 6,18m a Šimon Kužel 7,72m.
Všem bych chtěl pogratulovat k vítězství a poděkovat za výbornou reprezentaci naší školy a předvedené atletické výkony.

Lukáš Galbavý