+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Dny dětského čtení

Dny dětského čtení

Od 23. dubna do 9. května se naše škola připojila k projektu Dny dětského čtení, jehož cílem je zvýšit povědomí o pozitivním vlivu četby. A tak osmáci vyrazili předčítat dětem do šesté třídy a páťáci do první. Jaké jsme vybrali knihy? Pro starší to byla kniha Vojtěcha Matochy Prašina nominovaná na cenu Magnesia Litera, pro mladší knihu o dvou žabácích Kvak a Žbluňk od Arnolda Lobela. Předčítání pro nejmenší školáky bylo doplněno i o dramatizaci jedné z příhod a společné hledání ztraceného knoflíku.
V obou třídách děti napjatě poslouchaly příběhy a vychutnávaly si dobrodružství nových kamarádů. Vždyť co může být krásnějšího, než se nechat unášet do světa fantazie.

Ludmila Kovaříková, Jana Sedláčková, Romana Nečasová

001_cteni 002_cteni 003_cteni 004_cteni 005_cteni 006_cteni 007_cteni 008_cteni