+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Historický úspěch našich žáků ve sportu

Historický úspěch našich žáků ve sportu

Takto můžeme nazvat umístění žáků z naší školy v krajském kole ve vybíjené. Kousek po kousíčku, zápas od zápasu, dlouhé minuty soustředění, tělesného a psychického vypětí pomalinku ukrajovali tito malí bojovníci během zápasů, až se probojovali přes okrskové a okresní kolo do krajské soutěže.
Musím pochválit přípravu žáků na tuto soutěž. Mnoho dnešních dětí sedí odpoledne u elektroniky a nejeví zájem o žádné jiné aktivity. Do kroužku vybíjené však chodí přes 40 žáků naší školy. Na zápas se však výběr musí zúžit jen na 12 nejhbitějších dětí.
Tito sportovci tělem i duší pečlivě trénovali v odpoledních hodinách svoji sílu, obratnost s míčem a spolupráci s ostatními spoluhráči. Jejich úsilí bylo zúročeno celkem v devatenácti vyhraných zápasech. A odměnou jim je 3. místo v krajské soutěži.

Jak tedy krajská soutěž probíhala? Dva dny předem se nám v hodině TV zranil Roman Suchánek, který jel družstvo podpořit alespoň jako dokonalý fanoušek. Celkově na turnaj přijelo 8 nejlepších týmů z Jihomoravského kraje. Jedním z nich bylo i družstvo z Vranovic. Hrálo se na dvou hřištích ve dvou skupinách. Porazili jsme všechna družstva a skupinu jsme vyhráli!

Vranovice – Sirotkova=13:10
Vranovice – Dobšice= 14:13
Vranovice – Tyršova= 14:8

Nyní nás čekal zápas v semifinále s týmem Žarošic, který skončil ve skupině B na 2. místě. V první polovině jsme prohrávali jen o 1 hráče. Ve druhé části se proti nám obrátilo sportovní štěstí a nedokázali jsme se ubránit náporu protihráčů. Po osmnácti neprohraných zápasech naše neporazitelné družstvo zažilo hořkost prohry a tímto jediným prohraným zápasem se nám uzavřela cesta do republikového finále. Obrovské zklamání, slzy v očích dětí se těžko daly zastavit. Stejně na tom bylo i vítězné družstvo Blanska ze skupiny B. V semifinále je porazil druhý tým naší skupiny z Dobšic, který jsme my ve skupině porazili. Toto družstvo nakonec vyhrálo i boj o 1. místo.

Zklamání původních vítězů skupin z obou týmů bylo obrovské a jen těžko sebrali síly k poslednímu utkání o 3. místo. Po pěti minutách, kdy skončilo semifinále, začal těžký boj. Našim dětem zbylo více psychických i fyzických sil, vzchopily se a tento důležitý zápas dokázaly vyhrát o 5 vybitých protihráčů! Boj o 3. místo: Vranovice – Blansko = 19:14
Všem dětem patří obrovská pochvala. Žáci 5.třídy se již dalších zápasů ve vybíjené nemohou následující školní rok zúčastnit, protože na 2.stupni ZŠ se již tyto zápasy nehrají. Zakončili tedy svoji kariéru vybíjené 3. místem v Jihomoravském kraji. Při cestě domů z Brna vyslovili dokonce myšlenku, že by třeba mohli ve škole propadnout, aby si příští rok zahráli znovu. Tak moc jim vybíjená přirostla k srdci.

Opět chci žákům za školu i jako občan Vranovic poděkovat za reprezentaci naší obce. Na krajské soutěži nám byl pokládán dotaz: „A kde ty Vranovice leží.“ Můžeme být hrdí na tyto malé sportovce, díky kterým jméno naší obce zaznívá v soutěžích Jihomoravského kraje.

Hráči: Max Gruna , Ondřej Stejskal, Lukáš Mach, Šimon Kužel, Matyáš Klimus, Viktorie Norková, Natálie Rosová, Kateřina Novotná, Patrik Mikloš, Michal Frohlich, František Svora, Radim Holešinský

Petra Stejskalová

historic_usp