+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Znovu doma těsně pod vrcholem. Fotbalisté vybojovali druhé místo

Znovu doma těsně pod vrcholem. Fotbalisté vybojovali druhé místo

Cesta vranovických fotbalistů na domácím okresním finále ve velkém fotbale se opět po roce zadrhla až úplně na konci. Loni žáci druhého stupně podlehli až po penaltách Ivančicím, letos se museli ve finále sklonit před Tišnovem. Stříbrné medaile i tak znamenají pro náš tým, který se jen horko těžko dával dohromady, velký úspěch.

Za horkého počasí se ve čtvrtek 13. června sjelo na vranovický stadion Martina Záblackého šest týmů. Ty byly rozlosovány do dvou skupin. Po bojích ve skupinách následovalo play off, kde si to třetí družstva rozdala o konečné páté místo, druhé celky a třetí a první týmy ze skupin měly možnost utkat se o zlato.

V prvním utkání nás čekaly silné Ivančice, kterým jsme z loňska měli co vracet. Hned v první minutě jsme mohli jít do vedení, naši radost bohužel překazil ofsajd. Poté hráči na obou stranách předváděli hlavně urputný boj ve středu hřiště. Z něj vybočila až naše akce chvíli před koncem. Tomáš Kišš v dobré pozici pálil do břevna a odražený míč směřoval k Samu Nyirimu. Ten měl možnost buď vystřelit, nebo dát míč pod sebe. Zvolil první variantu a dopadl stejně jako Tomáš – jeho dorážka z voleje skončila na břevnu a zápas skončil 0:0.

Ivančice poté zdolaly 3:0 Modřice a my ve druhém zápase ve skupině proti stejnému soupeři museli k prvnímu místu předvést vyšší výhru. Zdálo se to jako těžký úkol, jenže hráči se činili. Už v poločase jsme vedli 3:0 a k postupu do finále nám scházel jen jeden gól. Ten se nám podařilo dát hned zkraje druhé půle a mohli jsme mít klid. Jenže ten nepřišel a soupeře jsme pustili do dvou velkých šancí, které naštěstí neproměnil. Definitivní pojistku a velkou úlevu přinesl až třetí zásah Venky na konečných 5:0.

Ve druhé skupině byl suverénní Tišnov, s kterým jsme se tak utkali o nejvyšší příčku. Soupeř ze severu okresu hned od začátku ukázal, že to s ním bude velmi těžké. Zlobil nás hlavně hráč s číslem 14, který nám po velkém sólu dal také první gól. Nedlouho poté se soupeř po skrumáži před naší brankou prosadil i podruhé a bylo hotovo. I když se kluci hodně snažili a měli jsme i pár náznaků šancí, soupeř nám nic většího nepovolil a po zásluze si odvezl pohár pro vítěze.

Kluky samozřejmě prohra mrzela, brzy však sami uznali, že i druhé místo je výborné. Všichni ve velkém vedru makali na sto procent a příkladně reprezentovali naši školu. Za to jim patří můj dík a třeba nám to vyjde do třetice!

Zápasy Vranovic:
Skupina: Vranovice – Ivančice 0:0, Vranovice – Modřice 5:0 (naše branky: Venka 3x, Kišš 2x)
Finále: Vranovice – Tišnov 0:2

Konečné pořadí turnaje:
1. Tišnov
2. Vranovice
3. Ivančice
4. Rajhrad
5. Bílovice nad Svitavou
6. Modřice

Mgr. Jan Pařík