+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Sobotní výlet na Výhon

Sobotní výlet na Výhon

Dne 8.6. si žáci 4.A udělali výlet na Akátovou věž do Židlochovic. Našim cílem byla rozhledna s krásným výhledem do okolí. Děti se moc těšily, protože si tentokrát nenabalily jen batůžek, ale vzaly s sebou svoje milé maminky, tatínky a sourozence. Nejmladším účastníkem, který celou cestu zvládl pěšky, byl nejmladší bratr Jiříka Hrstky. Má teprve dva a půl roku. Doprovodil nás i Asuan, to je pes Anetky Nohelové.

Sešli jsme se na nádraží. Bohužel měl vlak 20 minut zpoždění, což byl problém, protože jsme v Hrušovanech měli přestoupit do autobusu, který by nám ujel. Zachránila nás paní pokladní, která zavolala na Kordis. Domluvila, že na nás autobus počkal a odvezl nás do Židlochovic. Výšlap nahoru nám trval asi hodinu a půl. Děti by tam byly o mnoho dříve, ale nám starším to šlo o něco pomaleji, protože jsme si cestu krátili povídáním. Barča Halfarová si zase zkracovala cestu do kopce obdivuhodnými hvězdami na jedné ruce. Po dosažení cíle nás čekala odměna v překrásném výhledu na naši nádhernou krajinu. Akátová věž byla slavnostně otevřena v roce 2009, je vysoká 17,7m. Po seběhnutí pod věž se zeptala paní Teturová: „Kolik vede nahoru schodů?“ Někteří se tedy vydali opět nahoru, aby se ujistili, že jich je opravdu 76.

Po návratu do města jsme se odměnili sladkou zmrzlinou a ledovou kávou v místní cukrárně.
Děkuji všem rodičům i sourozencům, kteří nás doprovodili a prožili s námi pěkné odpoledne.

Petra Stejskalová

vyslap