+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Jazykový pobyt Francie a Velká Británie

Jazykový pobyt Francie a Velká Británie

Ve dnech 28. května až 1. června 2019 se 40 žáků od 5. do 9. ročníku zúčastnilo školního poznávacího zájezdu do Francie a Velké Británie.

Ve středu 29. května žáci navštívili hlavní město Francie – Paříž. Výtahem vyjeli do třetího patra Eiffelovy věže, ze které se jim naskytl nádherný pohled na celou metropoli. Poté absolvovali projížďku na lodi po Seině a obdivovali umělecká díla vystavená v Musée du Louvre, včetně světoznámého obrazu Mona Lisa.

sdr_vivid

sdr

Po noci strávené v hotelu F1 následoval přesun do Velké Británie. První zastávkou bylo starobylé univerzitní město Oxford. Děti si prohlédly Christ Church College, ve které mimo jiné studoval autor Alenky v říši divů a jejímž nádvořím, kaplí a jídelnou se inspirovali i tvůrci filmů o Harry Potterovi. Noc žáci strávili v hostitelských rodinách u Londýna.

sdr

V pátek 31. května se účastníci zájezdu procházeli po hlavním městě Velké Británie – Londýně. Trasa prohlídky vedla např. kolem Houses of Parliament, Big Ben, Buckingham Palace, Westminster Abbey či rušnými uličkami China Town.

cof_vivid

Po celou dobu zájezdu bylo skvělé počasí a všichni žáci se v pořádku vrátili v sobotu 1. června odpoledne do Vranovic.