+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Fotbalisté ani jednou neprohráli, postup přesto unikl

Fotbalisté ani jednou neprohráli, postup přesto unikl

Hráčům se nedá téměř nic vytknout, kýženého výsledku přesto nedosáhli. Fotbalisté nejstarší kategorie ze ZŠ Vranovice na minifotbale v Želešicích třikrát vyhráli a jednou remizovali, z postupu do okresního kola se však radovat nemohou. O něj je totiž připravilo horší skóre, než které měl jejich úhlavní sok ze Židlochovic. Vranovičtí žáci tak obsadili skvělé druhé místo, které má však hořkou pachuť.
V pátek 20. září se ve svěžím ránu sjelo do Želešic pět celků, které se utkaly každý s každým. Hrálo se se šesti hráči a brankářem na obou polovinách velkého hřiště, turnaj měl tak správný spád. Na úvod nám los přihrál Ořechov, jehož hráči od pohledu představovali obtížného protivníka. Vstup do soutěže se nám však oproti jiným případům vydařil. Kluci hráli soustředěně a brzy šli po pěkné kombinaci a brance Zdeňka Venky do vedení. Za chvíli přidal po chybě soupeře pojišťovací gól Ríša Pezlar a kluci mohli být v klidu. Na hřiště se pak dostali i náhradníci. Pezlar přidal další branku, snížení soupeře na konečných 1:3 nás pak nemuselo ani mrzet.

20190920_091912
Druhou překážku představovaly papírově slabší Modřice. Kluci na hřišti potvrzovali, že jsou daleko fotbalovější, gólově však velkou převahu příliš nevyjádřili. Zvítězili jsme sice pohodlně 3:0, jak jsme však později poznali, dalo se zde nahnat víc gólů. Ve třetím klání proti podobně zdatnému sokovi v podobě domácích Želešic kluci předvedli podobnou hru a vlastně i podobný výsledek. Výhra 3:1 určila, že si to v závěrečném utkání s dosud taktéž neporaženými Židlochovicemi rozdáme o první místo a tedy i o postup.
Už před výkopem nám bylo jasné, že potřebujeme vyhrát. Soupeř měl totiž daleko lepší skóre. Věděli jsme také to, že nás čeká přetěžký úkol. V řadách „Židel“ se to totiž hemžilo šikovnými hráči, kteří rozdávají radost v brněnských klubech. Do duelu jsme tak nastoupili s defenzivní taktikou a hrou na brejky.

20190920_091726
Židlochovice šly sice po našem nedůrazu v obraně do vedení, kluci však předváděli trpělivou hru s množstvím obětavých zákroků. Bylo na nich vidět, jak moc chtějí. Soupeř nás tlačil, ale my hrozili z protiútoků. A jeden z nich nám i vyšel, když souhru našich dvou snajprů Venky a Pezlara zakončil druhý jmenovaný střelou levou nohou k tyči židlochovické branky. Pák nás sice soupeř opět přimáčkl na vlastní půlku a nastřelil i břevno, naše šance však pořád žily. Několikrát jsme se opět pokusili zahrozit, ale na víc už nám nezbyly síly.
Remíza 1:1 s tak silným protivníkem je sice výborný výsledek, kluci však po závěrečném hvizdu neslavili. Věděli, že od postupu do okresního kola stáli opravdu blízko. Všem děkuji za výbornou reprezentaci školy nejen na hřišti, ale i při celkovém chování a věřím, že brzy postup vyjde!!!

20190920_114727

Zápasy Vranovic:

Vranovice – Ořechov 3:1
Branky Vranovic: 2xPezlar, Venka

Vranovice – Modřice 3:0
Branky: 2xVenka, Pezlar

Vranovice – Želešice 3:1
Branky: 2x Venka, Pezlar

Vranovice – Židlochovice 1:1
Branka: Pezlar

Jan Pařík