+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Zájezd do Mnichova a Legolandu

Zájezd do Mnichova a Legolandu

Náš zajímavý zájezd začal kolem jedenácté hodiny večer ve středu 11. září, kdy jsme vyjeli od naší školy směr Brno a stavili se pro další účastníky zájezdu. Cesta byla zajímavá, ale dlouhá. Do německého Bavorska jsme přijeli kolem sedmé ráno. Jako první jsme navštívili nejznámější trhy s ovocem a zeleninou v Mnichově, poté jsme vyrazili na Mariánské náměstí, kde jsme si prohlédli orloj a později i poslechli zvonkohru a ukázku bednářského tance. Po prohlídce centra Mnichova s nejstarším německým pivovarem jsme zamířili do technického muzea poblíž továrny na výrobu BMW. Byla tam spousta zajímavých věcí, letadla, lodě, zdravotní technika, expozice o astrologii a další. Ale nejlepší z celého dne se nám zdál olympijský areál se stadionem, běžeckým oválem i jezírkem pro kanoistiku. V areálu se nachází i Sea life (podmořský svět). Náš průvodce po tomto světě akvárií s rejnoky a žraloky byl překvapivě Němec, tak nám paní učitelka Černá tlumočila bezpečnostní zásady.

Večer jsme přijeli do městečka Donauwörth poblíž Ulmu, kde jsme přenocovali v Jugendherberge a po dobré snídani vyrazili do Legolandu v Günzburgu. Bylo to tam úžasné, až nad naše očekávání. Strávili jsme tam celý den a velmi jsme si ho užili. Utratili jsme spoustu eur. Náš spolužák vyhrál velkou chlupatou kouli. Ale nejlepší z celého Legolandu byla vodní horská dráha, kterou jsme sjeli i s našimi učitelkami, které pak byly úplně mokré. V noci jsme se cestou stihli ještě zastavit v Regensburgu (Řezno) a prohlédnout si nejstarší most v Německu, starší než náš nejstarší český most v Písku. Poté jsme už pokračovali v cestě domů.
Zájezd jsme si užili a děkujeme za trpělivost, kterou s námi paní učitelky měly, že se s námi nebály vyjet do zahraničí a měly v nás plnou důvěru.

Š. Horká, V. Halfarová, M. Baštánová, D. Frais z 9.A

Žákyně a žáci osmých tříd dodávají, že si zájezd moc užili a někdy by si ho chtěli zopakovat.

společná fotka