+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

NA NAŠE FOTBALISTY ZBYLO OPĚT ,,JEN‘‘ DRUHÉ MÍSTO

NA NAŠE FOTBALISTY ZBYLO OPĚT ,,JEN‘‘ DRUHÉ MÍSTO

Již 29. ročník fotbalového turnaje O pohár ZŠ Velké Němčice se uskutečnil ve čtvrtek 26.9.2019. Po loňském třetím místě jsme letos přijeli s ambicemi turnaj vyhrát. Hned po příjezdu jsme se dozvěděli, že družstvo z Dolních Věstonic kvůli rozsáhlé marodce nepřijelo. Čekali nás tedy jen dvě utkání, proti domácím a proti Nikolčicím. Hrací doba v turnaji byla 2 x 20 minut.

001_fotbal
Jako první se nám do cesty postavili domácí Velké Němčice. Od začátku zápasu jsme soupeře jasně přehrávali a v 5. minutě zápasu šli zaslouženě do vedení. Denis Kuchyňka vybídl krásnou přihrávkou za obranu soupeře Richarda Pezlara do úniku a ten se v situaci sám proti brankaři nemýlil – 1:0. O minutu později mohlo být ještě veseleji, ale náš kanonýr Pezlar nastřelil jen břevno. Několik dobrých šancí si vytvořil i náš pravý obránce Jakub Toncr, ale nedokázal je zužitkovat v gól. Po prvním poločase jsme tedy vedli těsně 1:0. V úvodu druhého dějství se nám podařilo hned skórovat, konkrétně ve 22. minutě zápasu utekl po pravém kraji Ondřej Kadlíček a přesnou střelou k levé tyči nedal brankaři šanci. Tenhle gól nám přinesl klid na kopačky a soupeře jsme vůbec nepouštěli do hry. Mohla nás jen mrzet spousta nevyužitých šancí na gól. V poslední minutě přidal po centru Ondry Kadlíčka gól na konečných 3:0 Ríša Pezlar.

002_fotbal
Los turnaje pro nás nebyl zrovna příznivý a po 10 minutách odpočinku jsme museli nastoupit ke druhému zápasu proti Nikolčicím. Soupeř měl dobře poskládanou jedenáctku. Většina hráčů spolu hraje za dorost v Křepicích a jejich souhra byla znát. V prvním poločase byl náš sok lepší a 2x nás musel podržet brankář Karel Kratochvíl. Hráli jsme však ze zabezpečené obrany a soupeř se k zakončení dostával jen těžko, i když měl převahu v držení míče. V prvním dějství branka nepadla. Ve druhém poločase jsme naši hru otevřeli a vytvořili si několik dobrých příležitostí. Tu největší měl Patrik Fiedler po přihrávce Honze Fortelného, ale v rozhodující chvíli netrefil dobře míč a brankář stihl střelu vyrazit. Soupeř hrozil z brejků, ale naštěstí naše stoperská dvojice Fortelný – Vaculka fungovala skvěle a dokázala všechny hrozby odvrátit. S velmi kvalitním soupeřem jsme tedy do tabulky získali bod za remízu 0:0.

003_fotbal
V závěrečném utkání si Nikolčice otevřeli gólový účet a zajistili prvenství v turnaji díky jasné výhře nad domácím celkem v poměru 9:1 a na nás tak zbyla druhá příčka. Kluci byli smutní, protože věděli, že trofej pro vítěze byla blízko. Nikolčice tedy obhájili vítězství z loňského ročníku. Nás mohl těšit alespoň fakt, že jsme na turnaji neobrželi ani jeden gól! Všem děkuji za výbornou reprezentaci školy na hřišti i mimo něj a věřím, že příště už to vyjde.

004_fotbal
Sestava Vranovic: Karel Kratochvíl – Jakub Toncr, Jakub Vaculka, Jan Fortelný, Ondřej Tuček, Patrik Fiedler, Denis Kuchyňka, Richard Pezlar (C), Ondřej Kadlíček, Jakub Kadlíček a Daniel Štěrba. Náhradnici: Tomáš Skoupý a Samuel Nyiri.

Zápasy Vranovic:
Vranovice – Velké Němčice 3:0
Branky Vranovic: 2x Pezlar, Kadlíček O.
Vranovice – Nikolčice 0:0

005_fotbal

006_fotbal
Lukáš Galbavý