+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Parkouristé létali nad hlavami vranovických žáků

Parkouristé létali nad hlavami vranovických žáků

Nemohli jste si jich nevšimnout. Skáčou po kdejaké zídce a předvádějí různé akrobatické cviky. Parkouristy lze v dnešní době spatřit na každém rohu. Spousta dětí se pokouší o čím dál populárnější sport, který spojuje gymnastiku s akrobatickými prvky s cílem překonat překážku. I ve Vranovicích se najde řada nadšenců různé parkourové úrovně. Nejen oni pak s radostí přivítali parkourový seminář, který se v hale Sokola Vranovice odehrál v pátek 27. září.

002_parkur

Našim žákům přijeli přiblížit tento mladý sport dva zástupci z jihlavského týmu Stay Hero. Kluci byli na pohled velmi mladí a všichni napjatě očekávali, jak to s dětmi budou umět. Ukázalo se však, že obavy nebyly na místě.
V první části semináře oba parkouristé všem v hale stručně představili svůj sport, poté následovala debata se žáky, kteří si za správné odpovědi mohli vysloužit drobné dárky. Následně už kluci pomalu začali předvádět to, na co jsme se všichni těšili.

004_parkur
Začali ukazovat různé skoky a triky a i když je trochu zlobila kluzká podlaha sokolovny, nedělalo jim větší problém přeskočit několik ležících žáků takzvaným sideflipem, tedy saltem stranou. Sokolovnou se začaly rozhléhat vzdychy údivu a kluci všechny přesvědčili, že patří ke špičce v České republice.

003_parkur
Nezůstalo však jen u teorie a dívání. V poslední části semináře si totiž parkour mohli vyzkoušet i všichni přítomní žáci. Ti toho také až na drobné výjimky využili a v sokolovně se tak odehrálo masivní parkourové cvičení. Děti tak odcházely nejen obohacené o nové zážitky, ale i řádně zpocené!

001_parkur

Jan Pařík