+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Rudé tváře versus bledé tváře

Rudé tváře versus bledé tváře

Divadelní představení vypráví o indiánech, kde byl hlavní postavou mladý indián jménem Vinnetou. Skupinka lidí cestovala na západ, dokud nepřijela na území indiánů, kteří se báli, že budou využívat jejich ženy, děti, zvířata a taky půdu a jídlo.

Nejdříve je indiáni chtěli vyhnat, ale jeden z přistěhovalců Old Shatterhand nabídl Vinnetouovi a ostatním, že mohou žít v míru na jedné zemi, že je tu všeho dostatek.  V tu chvíli zasáhl do děje jeden opilý a naštvaný přistěhovalec, který začal střílet a postřelil jednoho z indiánů. Indiáni vyhlásili válku přistěhovalcům, při které byl Vinnetou zajat a připoután k dřevěnému sloupu. Old Shatterhand se pomalu připlížil zezadu k Vinnetouovi, osvobodil ho a strhl mu náhrdelník z krku. Válka pokračovala.

Old Shatterhand byl zraněn v boji s Vinnetouem. Vinnetou ho vzal do tábora, kde ho léčila jeho sestra Nšo-či. Po uzdravení musel bojovat o svůj život s jedním z indiánů. Boj spočíval v plavení na kánoi přes jezero. Old Shatterhand byl ale podveden, když mu dali děravou kanoe. I přes znevýhodnění dokázal zvítězit. Mezitím byl zajat i opilý přistěhovalec, kterému se původně podařilo utéct. Old Shatterhand ukázal Vinnetouovi náhrdelník, který mu vzal při osvobozování. Vinnetou s Old Shatterhandem zpečetili své přátelství krví. Poté společně pronásledovali protivníka.

  • Podle mého názoru bylo představení o tom, že všechno se nemusí řešit hned válkou, stačí pouze v klidu vyjednávat.
  • Na představení se mi líbila loutka padoucha Sanderse. A paní, která ho hrála, byla velmi vtipná. Herci měli jednoduché, ale zato pěkné kostýmy.
  • I když jsem si myslela, že divadlo bude pro malé děti, tak se mi velmi líbilo. Moc se mi líbila scéna, kdy do hry zapojili i osvětlovače. A nejvtipnější na celém představení byly malé děti, které divadelní hru velmi prožívaly.

Adéla Machalová, Dominika Celnarová, 8.B