+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Florbalový turnaj v Pohořelicích 2019

Florbalový turnaj v Pohořelicích 2019

Okrskové kolo mladších žáků ve florbalu, tedy 6. -7. tříd se uskutečnilo ve čtvrtek 7. 11.2019 v Pohořelicích. Naše ZŠ Vranovice přijela jako obhájce prvenství z loňského roku. Letošní výběr tvořilo 7 žáků ze 7.A – Patrik Fiedler, David Hájek, Samuel Nyiri, Marek Trenz, Adam Cetl, Tomáš Skoupý, Filip Oblezar a 4 žáci ze 6.A a 6.B – Šimon Kužel, Andrej Koška, Michal Prokeš a Max Gruna.

Turnaj se hrál skupinovým systémem. Ve skupině 3 družstva, každý s každým. První dva postup do semifinále, třetí tým ve skupině šel do bojů o 5. místo. Hrací doba byla 2x8minut. V případě remíz ve skupině byl obdržen bod, od semifinále se šlo v případě nerozhodného skóre na nájezdy.

K prvnímu utkání nastoupili domácí Pohořelice proti Rajhradu. Rajhrad zvítězil poměrně hladce 4:1 a ukázal, že bude určitě favoritem turnaje. Naše škola nastoupila ke svému prvnímu utkání hned v následujícím zápase turnaje. Soupeřem nám byl výběr z Modřic. Od začátku zápasu jsme si vytvářeli větší tlak, který byl zužitkován hned v 3minutě zápasu. Samuel Nyiri našel před brankou volného Andreje Košku a ten se nemýlil – 1:0. O minutu později bylo ještě veseleji, když se opět po asistenci Nyiriho prosadil Koška a zvýšil náš náskok. Ještě do přestávky přidal branku Šimon Kužel a naše vedení bylo rázem trojgólové! Hned po změně stran se v 9. minutě po asistenci Tomáše Skoupého opět prosadil Šimon Kužel. Další branka už v zápase nepadla a my si připsali důležitou výhru 4:0 do tabulky.

001fotbal_poho

Ve druhém utkání jsme nastoupili proti Židlochovicím. Soupeř působil velmi dobře již od samého začátku zápasu a vytvářel si spoustu šancí. Velice dobře chytal náš David Hájek, ale v 7 minutě přece jen obdržel branku, po chybě našich obránců. O přestávce jsme tedy prohrávali těsně 1:0. V zápase nás zlobila hra v naší obraně, kde jsme dělali spoustu chyb a jen dobře chytající David Hájek držel naše šance. V závěrečné minutě jsme při snaze vyrovnat propadli a soupeř si s přečíslením tři na jednoho poradil a zvýšil tak svůj náskok na konečných 2:0. Znamenalo to pro nás tedy 2. místo ve skupině, jelikož Židlochovice si poradili v dalším zápase i s Modřicemi a to výsledkem 6:1.

003fotbal_poho

V semifinále nás čekal Rajhrad, vítěz skupiny B, který si poradil s domácím výběrem 4:1 a se školou z Želešic 3:0. Věděl jsem, že tento zápas bude fyzicky velmi náročný a budeme muset hrát ze zajištěné obrany. Jasným favoritem byl náš soupeř. Nicméně do zápasu jsme vstoupili s chutí vyhrát a postoupit do finále. Rajhrad plnil roli favorita a většina první půle se hrála na naší straně. Výjimečným zákrokem nás podržel v poslední minutě prvního poločasu Hájek, který nadvakrát vychytal pozdějšího nejlepšího střelce turnaje Tetura. Po změně stran nás na začátku dvakrát zachránila branková konstrukce. Později se v dobré šanci ocitl Max Gruna, ale míček se mu nepodařilo dopravit do sítě. Závěrečný drtivý tlak Rajhradu jsme ustáli a šlo se na nájezdy. Jako první se rozjel náš Andrej Koška, ale jeho backendový blafák nevyšel. Ani rajhradský Tetur však hned v zápětí gól nevsítil. Druhou sérii začínal za Vranovice Cetl a vstřelil gól. Rajhrad ve druhé sérii nájezdů byl po druhé neúspěšný a nám k postupu stačilo proměnit třetí nájezd! K tomu se postavil zkušený Tomáš Skoupý. Před nájezdy si věřil a já mu dal důvěru. Jako správný kapitán týmu se nemýlil a propukly oslavy postupu do finále! Velké překvapení bylo tedy na světě. Do finále se dostali i domácí Pohořelice, které porazili v základní hrací době Židlochovice 2:0.
Finálový zápas pro nás nezačal vůbec dobře. Již před utkáním se zranil Prokeš a Oblezar. Což nám dělalo starosti hlavně v obraně a navíc jsme inkasovali hned v první minutě zápasu. Do poločasu se skóre neměnilo a my prohrávali 1:0. Ve druhém poločasu jsme se snažili hrát velmi aktivně dopředu. Šimon Kužel nastřelil tyč a ani z následné dorážky Adama Cetla gól nepadl. To domácí hned z protiútoku zvýšili svůj náskok v 10 minutě zápasu na 2:0. Zbývalo 6 minut do konce a my si dokázali dál vytvářet šance, Max Gruna se 3x ocitl sám před brankářem, ale ani jednou z toho nevsítil branku. Při závěrečné hře bez brankáře se nám nepodařilo dostat míček před branku soupeře a domácí Pohořelice přidali ještě jeden gól. Finále jsme tedy prohráli 3:0, ale i tak by to mělo stačit na postup do okresního kola, které se uskuteční za týden 14. 11. 2019 znovu v Pohořelicích.
Všem žákům bych chtěl poděkovat za skvělé výkony, které zde předvedly a za dobrou reprezentaci naší školy.

004fotbal_poho

Výsledky turnaje:
1. místo – Pohořelice
2. místo – VRANOVICE
3. místo – Rajhrad
4. místo – Židlochovice
5. místo – Želešice
6. místo – Modřice

Skupina A:
1. Židlochovice 8:1, 6 bodů
2. VRANOVICE 4:2, 3 body
3. Modřice 1:10, 0 bodů

Skupina B:
1. Rajhrad 7:1, 6 bodů
2. Pohořelice 4:7, 1 bod
3. Želešice 3:6, 1 bod

Nejlepší hráč a střelec turnaje: Tetur (Rajhrad)
Nejlepší brankář turnaje: HÁJEK (VRANOVICE)

Lukáš Galbavý