+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Tři výhry ze čtyř zápasů stačily florbalistům na bronz

Tři výhry ze čtyř zápasů stačily florbalistům na bronz

Známe to všichni z jiného sportu. Čeští hokejisté každý rok na mistrovství světa usilují o medaile. Klíčový zápas přijde ve čtvrtfinále. Když ho zvládnou, hrají o cenné kovy. Celý turnaj mohou hrát skvěle, když však nevyjde čtvrtfinále, jde o neúspěch.
Něco podobného se stalo i vranovickým florbalistům v okrskovém kole v Pohořelicích, které se odehrálo v úterý 12. listopadu. Žáci osmých a devátých tříd ze čtyř zápasů, třikrát vyhráli a jen jednou prohráli. Bohužel se jim to stalo v nejdůležitějším duelu. Vysoká prohra 0:5 v semifinále s domácím týmem nás odsoudila pouze k utkání o třetí místo.
Postup do okresního kola nebyl daleko, je nutné však uznat sílu Pohořelic. V našem týmu se florbalu aktivně věnuje pouze jeden hráč, zatímco v dresu soupeře neflorbalista znamenal výjimku. Vranovičtí kluci jsou zkrátka univerzální sportovci. Na co sáhnou, to jim jde a v tom vynikají.
Ale pěkně od začátku. Do Pohořelic dorazilo šest družstev, které byly rozlosovány do dvou skupin. V prvním zápase jsme si pohlídali duel s Rajhradem a po povzbudivé výhře 2:0 nás čekal favorit skupiny Gymnázium Židlochovice. Silného soka jsme se však nezalekli a i když většinu času míček držel soupeř, my hrozili z brejků. A jeden z nich jsme i proměnili. Zaúřadovala naše nebezpečná dvojice Pezlar – Venka a druhý jmenovaný otevřel skóre. Poté jsme měli několikrát štěstí, ale výborný výsledek jsme udrželi.
První místo ve skupině znamenalo semifinále s Pohořelicemi. O něm už byla řeč. Kluci se sice snažili, jenže soupeř trestal naše chyby a tentokrát nám štěstěna nedopřála ani čestný gól. Bitvu útěchy o bronz jsme pak svedli opět proti židlochovickému „Gymplu“. Čekali jsme, že jen těžko budeme mít podobné štěstí jako v prvním vzájemném klání, jenže na palubovce se odehrálo takřka totožné představení. Soupeř měl o něco víc ze hry, gól jsme však opět dali my a znovu se o něj postaral agilní Venka. Co bylo trochu jinak byl závěr zápasu. Vysílený soupeř už neměl morál a my celkem v poklidu došli k výhře.
Z třetího místa byli kluci lehce zklamaní, jedná se však o výsledek, za který se rozhodně nemusejí stydět. V Pohořelicích zanechali velmi dobrý dojem a stali se černým koněm turnaje. Skvělý gólman Míra Mátl si pak odvezl diplom pro nejlepšího brankáře turnaje. Tímto bych chtěl všechny florbalisty pochválit za výbornou reprezentaci a vzorné chování i mimo zápasy!
SPORTU ZDAR!!!

Zápasy Vranovic ve skupině:
Vranovice – Rajhrad 2:0 (branky – Venka, Fortelný)
Vranovice – Gymnázium Židlochovice 1:0 (Venka)
Semifinále:
Vranovice – Pohořelice 0:5
O třetí místo:
Vranovice – Gymnázium Židlochovice 1:0 (Venka)

Konečné pořadí:
1. ZŠ Židlochovice
2. Pohořelice
3. Vranovice
4. Gymnázium Židlochovice
5. Rajhrad
6. Modřice

Sestava Vranovic:
Pezlar, Fortelný, Vaculka (9.B), Richter, Mátl (9.A), Toncr, Venka, Kuchyňka (8.A)

Jan Pařík

clanek