+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Nejmladší florbalisté obsadili předposlední příčku

Nejmladší florbalisté obsadili předposlední příčku

V úterý 19. 11. 2019 jsme se zúčastnili turnaje ve florbalu v kategorii Junior (4. -5. třída). Jednalo se o okrskové kolo, které se konalo v sousedních Žabčicích. Systém turnaje byl skupinový. V silné skupině A bojovala naše škola proti domácím Žabčicím, Pohořelicím a Židlochovicím. Hrací doba jednoho utkání byla 12 minut. Vítěz skupiny automaticky postoupil do finále, druhý tým skupiny do bojů o 3. místo a 3-4 tým ve skupině hrál další zápasy o celkové 5. místo v turnaji.

003

Prvním soupeřem nám byl domácí výběr z Žabčic. Takřka celý zápas jsme se bránili, soupeř hrál velice dobře a vytvářel si mnoho šancí na skórování. V naší brance nás držel Tomáš Brychta, který předvedl několik skvělých zákroků, ale po chybě našich obránců přesně v polovině utkání poprvé inkasoval. Vedoucí gól dodal domácím sílu a ti přidali v zápětí další branku. Nakonec se nám vstup do turnaje vůbec nepovedl a prohráli jsme jasně 0:4.
Ve druhém utkání jsme narazili na Pohořelice. Hrál se velmi vyrovnaný zápas, který byl dle mého názoru o jednom gólu a ten přišel bohužel minutu před koncem z hokejek Pohořelic. Při závěrečné hře bez brankáře přidal soupeř do odkryté branky ještě jeden gól a radoval se z vítězství 2:0.

004

V posledním utkání skupiny jsme se utkali s Židlochovicemi. Ty si v turnaji doposud poradili s Žabčicemi výsledkem 3:1 a s Pohořelicemi remizovali 2:2. Hned v první minutě utkání jsme šli do vedení. František Svora našel před bránou volného Daniela Sieklíka a ten se nemýlil. Po zbytek zápasu jsme se velmi dobře bránili a nepouštěli tak soupeře k zakončení. Skvělý Tomáš Brychta si připsal první vychytanou nulu v turnaji a my se mohli radovat z vítězství 1:0! Na postup do bojů o medailové pozice to však nestačilo.

002

Výsledky skupin:
Skupina A
1. Žabčice 7:3, 6 bodů
2. Židlochovice 5:4, 4 body
3. Pohořelice 4:4, 4 body
4. VRANOVICE 1:6, 3 body
Skupina B
1. Želešice 8:2, 6 bodů
2. Modřice 4:5, 3 body
3. Hrušovany u Brna 2:6, 0 bodů

Ve skupině jsme obdrželi poslední čtvrté místo a čekal nás další skupinový boj, tentokrát o konečnou 5. příčku v turnaji. V prvním zápase jsme se utkali po druhé v turnaji s výběrem Pohořelic. Ve čtvrté minutě zápasu se trefil náš Alexandros Dofek po přihrávce Ondry Klimuse a ujali jsme se vedení 1:0. Soupeře jsme přehrávali, ale nedařilo se nám přidat další gól. Dvě minuty před koncem přišel trest v podobě vyrovnání na 1:1. Tomáš Brychta sice střelu na první pokus vyrazil, ale na dorážku už byl krátký. Zápas tak skončil remízou 1:1.

001

Druhý zápas o 5. místo v turnaji jsme sehráli proti Hrušovanům. Již před utkáním jsme věděli, že pokud chceme skončit v turnaji na pátém místě, musíme vyhrát o tři branky. Hned v první minutě zápasu jsme se mohli radovat z gólu díky Michalu Fröhlichovi, který si vyvezl míček z obraného pásma a z velkého úhlu to krásně trefil k zadní tyči – 1:0. Během utkání jsme se několikrát dostali do dalších vyložených šancí, ale nedokázali je proměnit v tolik potřebný gól. Brychta za svá záda nepustil ani jednu střelu a tak se nám podařilo zvítězit nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Což pro nás znamenalo konečnou 6 příčku v turnaji.

Tabulka skupiny o 5 místo:
1. Pohořelice 3:1, 4 body
2. VRANOVICE 2:1, 4 body
3. Hrušovany u Brna 0:3, 0 bodů
Zápas o 3. místo:
Modřice 1:5 Židlochovice

FINÁLE:
Žabčice 6:1 Želešice
Konečné pořadí turnaje:
1. Žabčice
2. Želešice
3. Židlochovice
4. Modřice
5. Pohořelice
6. VRANOVICE
7. Hrušovany u Brna

Sestava Vranovic: Brychta Tomáš (B) – Tobiáš Obdržálek, Simona Zugarová, Tobiáš Sychra, Michal Fröhlich, Daniel Sieklík, Alexandros Dofek, Lukáš Galia, František Svora a Ondřej Klimus.
Všem žákům chci poděkovat za jejich odvedené výkony. Myslím si, že se určitě nemusíme stydět za předvedenou hru, zápasy byly vyrovnané a chyběl nám snad jen kousek štěstí k lepšímu umístění v turnaji.

Lukáš  Galbavý