+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Kouzlo Vánoc zavonělo školou

Kouzlo Vánoc zavonělo školou

Adventní čas přišel do Vranovic sice s mrazivým dechem, ale dozdobený třpytivými slunečními paprsky. Nálada tedy byla vskutku sváteční, což bylo pro náš záměr přímo ideální. V první adventní neděli jsme se totiž rozhodli, že, v rámci obecního Vánočního jarmarku, přiblížíme vranovickým všemožné vánoční zvyky a tradice, a že nejen nejmenším nabídneme pomocnou ruku při výrobě vánoční ozdoby či dekorace. Zkrátka, že přineseme do školy tu správnou vánoční atmosféru, provoněnou perníčky, medem a česnekem a podělíme se o ni.

010_Vanoce 007_Vanoce
Od druhé hodiny odpolední jsme tak otevřeli brány školy všem, kteří si chtěli vánoční atmosféru užít s námi. Paní učitelka Lastomirská zvala na výlet mezi vánoční zvyky a tradice, paní asistentka Babičková na zdobení voňavých perníčků a paní učitelky Kovaříková, Machová a Stejskalová k výrobě medových svíček, dárkových krabiček, hvězdiček, kouzelných šišek a dalších vánočních ozdob a dekorací. S řadou činností pomáhali příchozím i naši ochotní žáci a absolventi. Jednotlivá místa byla prakticky neustále plná a spokojený úsměv při odchodu byl pro nás důkazem, že se dílo podařilo.

005_Vanoce 004_Vanoce 003_Vanoce
Ale zatímco uvnitř bylo teplíčko, venku mráz víc a víc vystrkoval své ostré drápky. Alespoň k zahřátí srdíček tak snad přispěla vystoupení našich dětí, ať už pod pódiem v rámci tanečních formací Crazy a Čtyřlístek, nebo na pódiu v rámci vystoupení dětí mateřské školy pod vedením paní učitelek Galbavé, Šturmové a Uhlíkové, našich sněhulákových prvňáčků pod vedením paní učitelek Sedláčkové a Vydrové a sboru žáků druhého stupně pod vedením pana učitele Čechovského.

009_Vanoce 008_Vanoce 006_Vanoce
Věřím, že jsme se všichni během prvního adventního odpoledne naladili na tu správnou vánoční notu, a že svátky klidu a míru budeme i v tomto duchu očekávat a těšit se na ně. Rád bych poděkoval všem, kteří se na zajištění programu školy podíleli, pedagogům, ale i všem našim ochotným žáků, kteří neváhali přijít pomoci nebo se nebáli vystoupit. Zvláště rád bych poděkoval také našemu sponzorovi, Pekařství Vranovice, které poskytlo pečené vánočky pro výrobu vrkočů.

002_Vanoce 001_Vanoce

Jiří Sliacky
ředitel školy