+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Vybíjeli energii vybíjenou. Nejlíp to šlo deváťákům z béčka

Vybíjeli energii vybíjenou. Nejlíp to šlo deváťákům z béčka

Existuje lepší způsob jak vybít energii než sportem? Přesně tak postupovali vranovičtí žáci při předvánočním turnaji ve vybíjené. Klání ve sportu, které se na našich školách hraje snad od nepaměti, jsme upořádali letos podruhé a volba se po roce opět osvědčila. Turnaj měl náboj, ke kterému přispěli hráči srdnatými výkony a činili se i diváci. Chvílemi vytvořili atmosféru, za kterou by se nemusel stydět ani slavný barcelonský stadion Camp Nou, kam se vejde sto tisíc lidí…


A komu šlo letos „kosení“ spolužáků nejlíp od ruky? Finále nemohlo mít lepší složení. Z osmi týmů se do něj zaslouženě probojovaly obě třídy deváťáků, které si v nejdůležitějším zápase turnaje nic nedarovaly. Do utkání šli jako mírní favorité žáci béčka, ale úvod zápasu trochu narušil očekávání. Áčko se dostalo do vedení a pomalu to vypadalo, že se schyluje k velkému překvapení. Závěr však patřil favoritovi, když zaznamenal několik vybití po sobě, kterým urval konečnou výhru 10:8.
Ceny a diplomy za vítězství tedy převzalo béčko a na zklamané áčko zbylo „jen“ stříbro. Šanci na odplatu bude v tomto školním roce mít při letním turnaji ve florbale a v přehazované. Pro formu je ještě nezbytné uvést bronzový tým. Třetí místo obsadila třída 8.B, která ve finále porazila 7:4 žáky ze 7.A.

003
Závěrem nezbývá než poděkovat žákům za předvedené výkony, učitelům za fandění a školnímu parlamentu za organizaci. SPORTU ZDAR!

Pořadí turnaje:
1. 9.B
2. 9.A
3. 8.B
4. 7.A
5. 8.A
6. 6.B
7. 6.A
8. 7.B

Mgr. Jan Pařík