+420 519 433 110 reditelka@skolavranovice.cz

OD STROMU KE STROMU

OD STROMU KE STROMU

OD STROMU KE STROMU

poslední KOLEČKOHRANÍ školní družiny KOLEČKO

25.6. 2024

Naše poslední červnové Kolečkohraní bylo ve znamení celoročního projektu Rok stromů. Paní vychovatelky pro nás připravily několik aktivit. První aktivita byla opravdu od stromu ke stromu. Na deseti stromech pro nás zavěsili hádanky, kvízy, tajenky. Odpovědi byly vlastně docela jednoduché. Vždy vyšel název jednoho z deseti stromů, o kterých jsme si během roku povídali. Toto byl úkol pro jednotlivce, ale menším dětem velké děti pomáhaly. Další aktivita byla pro jednotlivá oddělení. Z daných písmen jsme museli poskládat slovo. Tato slova jsme pak všichni společně skládali do věty. Aby to nebylo tak jednoduché, těch slov bylo daleko více. Poskládaná věta nám pak řekla, kde je ukrytý poklad.

„Poklad naleznete na místě poblíž vody, kde roste strom, z jehož větví se pletou košíky.“ K otevření pokladu jsme potřebovali rozluštit číselný kód. K tomu nám pomohly názvy stromů a jejich pořadí, jak jsme si o nich během roku povídali.

Nakonec se k nám připojili i rodiče. Opekli jsme si špekáčky, zazpívali si s kytarou a zahráli různé hry na zahradě.

Moc děkujeme paním vychovatelkám za krásné odpoledne.

Děti ze školní družiny KOLEČKO

5K

 

7K

 

4K

 

3K

 

2K

 

1.K