+420 519 433 110 reditelka@skolavranovice.cz

Lyžařská škola Němčičky 16. – 22. 12. 2021

Lyžařská škola Němčičky 16. – 22. 12. 2021

Výcvik začal v Němčičkách na lyžařské škole. První výcvik byl nečekaný a lehký. Každý den jsme na svahu začínali tím, že jsme si vzali vypůjčené lyže a lyžáky a šli jsme se připravit. Lyžáky jsme si obouvali v bufetu a lyže dali na ramena. Na svahu jsme každé ráno cvičili, abychom se rozhýbali.

První den jsme byli my začátečníci spolu a učili se základy. A ti, kteří už uměli lyžovat, šli jezdit. Ze začátku jsme kopec vyjížděli na jezdícím pásu a potom podle šikovnosti jsme přecházeli na pomu. Výcvik začátečníků začal tím, že nás učili brzdit. Je to jedna ze základních věcí, které musí každý lyžař umět. Pak jsme se učili, jak se zvednout, když spadneme na lyžích.

Po první části lyžování přišla svačina. Oblíbená část. Většinou jsme měli svačinu z domu, ale mohli jsme si v bufetu koupit párek, sladkou sodovku, brambůrky a různé sladkosti. Po svačině jsme pokračovali ve výcviku.

Celý kurz byl zakončený slalomem na čas. Za holky vyhrála Alexandra Navrátilová a za kluky byl nejrychlejší Marek Novotný. Úplně nejlepší čas měla Alexandra Navrátilová. Po rozdání diplomů za splnění výcviku na nás pod svahem čekalo překvapení. Vánoční stromeček a dárky.

Hodnocení kurzu: 100%

Matěj Malenovský, žák 2.A

20211222 084354

DSC 5431

DSC 5006 2