+420 519 433 110 reditelka@skolavranovice.cz

Semifinále Čokoládové tretry v Ostravě 2022

V pondělí 30.5. jsme se vydali na významnou atletickou soutěž Čokoládová tretra do Ostravy. Letos se akce zúčastnilo v rámci 11 krajských kol v České republice skoro pět tisíc dětí. Již po šesté se do semifinále mohli probojovat i atleti ze Slovenska. Tří krajských kol se tam zúčastnilo 2000 dětí. Patronem závodu se stal Jan Železný a podporu dětem zajistili i další reprezentanti a olympionici české a slovenské atletiky.

Soutěžilo se ve čtyřech disciplínách: 100 m, 200 m, 300 m a v hodu raketkou Vortex. Do semifinále se probojovalo celkem 315 dětí z toho tři žáci z naší školy. Filip Dubrovský v hodu raketkou za krajský výkon 36.20 m, Denisa Ulmannová ve stejné disciplíně vítězstvím v krajském kole výkonem 27.55 m a Jaroslav Režný v běhu na 200 m časem 34.76 s. Do finále mohlo postoupit osm nejlepších dívek a chlapců v každé běžecké disciplíně a čtyři nejlepší dívky a chlapci v hodu raketkou.

Ostrava 003

Ihned po příjezdu nás nadchl jeden z nejnovějších atletických stadionů v České republice. Jen co jsme se rozkoukali, už na nás čekala prezence a rozcvičení. Patnáct minut před startem disciplíny si rozhodčí a pořadatelé odvedli závodníky do útrob stadionu a poté na start disciplíny. Jako první z naší školy se představil Jarda Režný z 2.B. Běžel v pátém rozběhu z 6 celkových ve kterém obsadil 6. místo časem 34.90 s. Běžel takřka úplně stejný čas jako v kraji a pohoršil si jen o pár setinek. Celkově to stačilo na krásné 36. místo v soutěži. Z českých závodníků byl 28. Nutno podotknout, že Jarda soutěžil v kategorii druhých a třetích tříd. Jako letošní druhák má tedy šanci ve stejné disciplíně zabojovat znovu i příští rok.

Ostrava 002

Druhý reprezentant naší školy byl Filip Dubrovský. Na své pokusy čekal přibližně půl hodiny. Každý závodník, který se dostal k pokusům musel všechny tři pokusy odcházet ihned po sobě. To je trošku nešťastné pravidlo, protože děti mají tendenci to uspěchat a nemají čas se zkoncentrovat na své pokusy. To byl případ i našeho Filipa. Na rozcvičce házel pokusy, které šly k 40 m. V soutěži se však dostal pouze na 28.98 m, a to stačilo „jen“ na 32. místo v soutěži.

Naše poslední želízko v ohni – Denisa Ulmannová byla jednou z favoritek na postup do finále. Osudným se jí však stalo dlouhé čekání na svůj první soutěžní pokus. V 15:00 byla odvedena na start disciplíny, kde čekala celou hodinu, než skončí soutěž chlapců a pak další hodinu, než se dostala na řadu ve své kategorii. Ke svému prvnímu hodu šla tedy až v čase 17:05! Ten se jí bohužel nevydařil podle jejích představ, neboť jí raketka nešťastně vypadla z ruky. Druhý pokus nebyl odhozen pod správným úhlem a raketka šla rychle k zemi, paradoxně to byl její nejlepší pokus v soutěži za 25.52 m. Třetí pokus byl při odhodu technicky proveden správně, avšak chyběla mu razance. Zřejmě se jednalo o fyzické i psychické vyčerpání z dlouhého čekání. Výkonem to i tak stačilo na pěkné 17. místo v soutěži z 43 závodnic České a Slovenské republiky! Konkrétně z českých závodnic obsadila výbornou 11. příčku.