+420 519 433 110 reditelka@skolavranovice.cz

Bezpečí především!

Bezpečí především!

Bezpečí především!

 

O rizicích na sociálních sítích jsme již slyšeli hodně. Rozpoznáme ale, když se v takové situaci ocitne naše dítě? Proto jsme na školu pozvali odborníky z PČR, kteří se problematikou zabývají dlouhodobě. Ve středu 14. září besedovala s dětmi páté a obou šestých tříd por. Bc. Šimoníková. Děti se nezdráhaly svěřit se svými zkušenostmi, dostaly návody a informace srozumitelné dětskému věku.

Druhý den večer se podobná akce uskutečnila pro rodiče našich žáků. Třídu zaplnili především rodiče šesťáků, ale i dalších dětí. Por. Mgr. Zdeňka  Procházková přehledně vysvětlila úskalí kyberšikany, informovala o nástrahách neuvážené komunikace ve virtuálním světě. Poskytla praktické návody, jak použít bezpečnostní aplikace, zaměřila se na poskytování a sdílení intimních materiálů, na rizika účasti dětí v challenge, tj. nebezpečných výzvách. Rodiče problematika i přednáška zaujala. Pokud jste se nezúčastnili a problematika zajímá i vás, doporučujeme navštívit portál E-Bezpečí, který poskytuje informace přehledně a má k dispozici on-line poradnu.

 

Mgr. Jana Masaříková, metodik prevence

Ve Vranovicích 19. 9. 2022

IMG 20220914 0900231

 

Myslíme si, že jsou ve svém pokoji v bezpečí