+420 519 433 110 reditelka@skolavranovice.cz

ZÁCHRANNÁ STANICE RAJHRAD

ZÁCHRANNÁ STANICE RAJHRAD

ZÁCHRANNÁ STANICE RAJHRAD

V rámci environmentální výchovy se začátkem října vydala třída 5.A navštívit Záchrannou stanici Rajhrad. Zde se žáci dozvěděli, že o zvířata volně žijící v přírodě se také někdo musí postarat. Pokud jsou poraněná, nemocná nebo zabloudila, tak je možné je dopravit do stanice nebo si zavolat jejich pracovníky na pomoc. Ve stanici se o ně odborně postarají a pokud to bude možné, vypustí zvíře zpět do přírody. Někdy se stává, že se už zpět vrátit nemůže, taková zvířata si záchranáři nechávají na svém pozemku a starají se o ně. Děti si je mohly všechna prohlédnout a dozvěděly se o nich mnoho zajímavostí.

Součástí programu bylo také upozornění na hlavní příčiny zranění volně žijících živočichů. Bohužel za většinu nehod může činnost člověka nebo nepořádek v přírodě. Děti si díky návštěvě stanice uvědomily, jak důležité je přírodu chránit a pečovat o ni.

20221007 095358