+420 519 433 110 reditelka@skolavranovice.cz

FLORBAL MLADŠÍCH ŽÁKŮ

Opět po roce se školní tým chlapců složený převážně z žáků šestých a sedmých tříd vydal na okrskový turnaj ve florbale.  V kategorii III (6.-7. třída) se v Pohořelicích sešly celkem čtyři týmy. Kromě domácího výběru a Vranovic to byly ještě týmy ZŠ Želešice a ZŠ Modřice. Hrálo se podle oficiálních pravidel florbalu, jen hrací doba byla zkrácena na 2 x 8 minut.

IMG 20221102 WA0010

Na turnaj vyrazilo naše družstvo s odhodláním alespoň obhájit druhé místo z loňska. Do okresního finále však mohl postoupit jen celkový vítěz.

K úvodnímu utkání proti ZŠ Želešice jsme nastoupili takřka ihned po příjezdu. Kluci se rychle převlékli do dresů a už museli nastoupit k prvnímu utkání. V prvním poločase se na listinu střelců zapsal náš David Zobač. Po změně stran však soupeř dokázal otočit stav utkání na 2:1 ve svůj prospěch. Konečné skóre utkání pro nás mohlo být příznivější, ale spousta šancí zůstala neproměněna.

Bohužel bez odpočinku jsme ihned nastoupili k dalšímu utkání proti domácím Pohořelicím. Naši útočníci nenašli recept na překonání soupeřova brankáře, naopak náš sok se radoval hned třikrát a zvítězil jasně 3:0.

Před posledním utkáním, které rozhodovalo o konečném 3. místě na turnaji se naši žáci konečně alespoň trošku rozcvičili. Jenže ani to nezabránilo třetí prohře v řadě na tomto turnaji. Náš výběr obdržel debakl v poměru 0:7 od ZŠ Modřice.