+420 519 433 110 reditelka@skolavranovice.cz

Když žáci učí aneb Tomáš a jeho hadi

Když žáci učí aneb Tomáš a jeho hadi

Dne 24. 11. 2022 jsme se učili tak trochu jinak. Tomáš Hangya (žák 9. A třídy) dovezl do školy své miláčky čili hady (krajtu královskou, hroznýše královského a užovku červenou). Že se dá učit i jinak se mohli přesvědčit žáci 6. – 9. tříd. Po pečlivě připravené prezentaci a kvízových otázkách s odměnou následovala praxe. Žáci mohli vidět manipulaci s pomůckami pro práci s hady jako je kokový hák a dlouhá pinzeta na krmení. A nejlepší nakonec.  Ti nejstatečnější žáci si mohli chytit hada přímo do ruky. Nebálo se přibližně 90 % žáků. Tomáš jim vysvětlil, proč si před manipulací s hadem mají umýt ruce, proč nemají dělat prudké pohyby, proč mají být v klidu, jak had reaguje na změny teploty, jak často se hadi krmí a podobně. 

Hadi byli pro Tomáše láska na první „poslech“ během distanční výuky. No a na Vánoce v sedmé třídě už dostal prvního hada. Dnes má Tomáš celkem 7 hadů. Zatím 🙂

Komplexní přehled o akcích školy z oblasti environmentální výchovy najdete na našich webových stránkách školy zaměřených právě na environmentální výchovu. Cílem environmentální výchovy na škole je především výchova budoucí generace. Generace, která myslí kriticky, jedná udržitelně, zajímá se o své okolí i svět, nebojí se jít příkladem, navrhuje možná řešení…

IMG 20221124 093208

Odkaz na web školy zaměřený na environmentální výchovu:

https://6338521f949b8.site123.me/

No a pokud se chcete podívat na fotky, jak se žákům líbila návštěva hadů na škole, mrkněte na odkaz: 

https://andilast.rajce.idnes.cz/Ucime_se_navzajem%2C_24._11._2022/

IMG 20221124 103039

 

Mgr. Andrea Lastomirská