+420 519 433 110 reditelka@skolavranovice.cz

Svatý Martin

Svatý Martin

Svatý Martin

Začátkem tohoto významného dne pro 3.A a 3.B jsme se všichni sešli v tělocvičně. Potom každý tým (které jsme utvořili) obdržel jednu křížovku, abychom zjistili, o čem tento den vlastně bude. Tajenka, na kterou jsme přišli, zněla “SVATÝ MARTIN.” Po tajence jsme viděli krátké divadlo o svatém Martinovi a jeho životě.

Posléze jsme začali různě soutěžit. Např. v jízdě na koni, pečení svatomartinských rohlíčků atd. Soutěže končí a rohlíčky se jdou péct. Příchutě rohlíčků byly: milka, nutella, povidla, tvaroh a oříšky. Po naplnění rohlíčků jsme šli pracovat na různých úkolech a aktivitách, tvořili jsme různé výrobky, třeba svatomartinskou husu, čtení o svatém Martinovi, podkovičku, svatomartinskou sklizeň vína, lampión atd. Na závěr jsme si spočítali, jaký tým, co udělal a neudělal. Potom jsme se rozhodli, co dáme na nástěnku a co si vezmeme domů na výzdobu. Pochutnali jsme si na rohlíčcích a ohodnotili tento den, jaký byl. Podle mě to byl nejlepší den ve škole za tento rok.

20221111 090530

 

Matěj Malenovský, žák 3.A