+420 519 433 110 reditelka@skolavranovice.cz

Národní kolo vědomostní soutěže European Money Quiz

Národní kolo vědomostní soutěže European Money Quiz

Národní kolo vědomostní soutěže European Money Quiz

Dne 21. března se 11 žáků naší školy zúčastnilo celonárodního kola finančně-vědomostní soutěže European Money Quiz. Tu pořádá Evropská bankovní federace (EBF) a v České republice je jejím organizátorem Česká bankovní asociace. Soutěž je určena žákům 7. až 9. ročníků ZŠ a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Cílem soutěže je zlepšit finanční gramotnost mladých lidí. Účastí v soutěži si žáci prohloubili své znalosti a dovednosti v oblasti osobních financí, ekonomiky a možných rizik s nimi spojených. Tyto znalosti a dovednosti jsou klíčové pro úspěšné řízení každodenních výdajů, odhalení případných podvodů a budování osobní budoucnosti. V celonárodním kole soutěže se utkalo 277 soutěžních dvojic z různých koutů naší země. Žáci museli odpovídat na 16 kvízových otázek a hodnotila se nejenom správnost odpovědí, ale i rychlost zaslání těchto odpovědí. Nejlepší tým z České republiky získal 15 490 bodů. Průměrné skóre, kterého týmy v ČR dosáhly, bylo 8 166 bodů. Čtyři naše týmy dosáhly bodového skóre, které bylo lepší než celorepublikový průměr. V těžké konkurenci téměř 280 týmů z celé ČR se z našich žáků umístil nejlépe tým ve složení Julie Nohelová a Karolína Kuchyňková z třídy 8.A, který obsadil velmi pěkné 45. místo se ziskem 12 374 bodů.

Andrea Manová 

IMG 8087