+420 519 433 110 reditelka@skolavranovice.cz

Jarní Velkoněmčická laťka 2023

Jarní Velkoněmčická laťka 2023

Jarní Velkoněmčická laťka 2023

Ve čtvrtek 23. března 2023 se konal již třetí ročník soutěže ve skoku vysokém ve Velkých Němčicích. Naše škola vypravila celkem osm žáků, kteří se představili postupně ve čtyřech kategoriích.

Jako první závodila děvčata z 6. – 7. tříd. Za ZŠ Vranovice to byla Denisa Ulmannová a Sofie Sieklíková. Tuhle kategorii doposud nevyhrála žádná jiná závodnice než žákyně z Vranovic. V roce 2019 na prvním ročníku to byla Kateřina Novotná a loni po covidové pauze Karolína Kuchyňková. Naše děvčata zahajovala na výšce 110 cm, a to úspěšně. Všem skokankám se dařilo, proto závod ubíhal rychle. Větší problémy nastaly na výšce 125 cm, kterou nepřekonala hned polovina závodnic včetně naší Sofie Sieklíkové. Nervy na uzdě nejlépe udržela další naše závodnice Denisa Ulmannová, které stačilo na první místo 132 cm. Postupně zdolala ještě výšku 135 cm a 138 cm. Další postupná výška 140 cm už se jí zdolat nepodařila, a tak výkonem 138 cm brala první místo v soutěži a navázala tak na první místa z let minulých pro ZŠ a MŠ Vranovice v této soutěži.

latka nemcice 2023 002

V kategorii mladších žáků se představil Jakub Srnec. Na menších výškách neměl problémy a opravoval pouze jednou na výšce 130 cm. Další opravný pokus přišel až na 145 cm. Na další postupné výšce už zůstali v soutěži pouze dva závodníci, kteří si to rozdali o první místo. Náš Jakub Srnec už 150 cm nezdolal ani jedním ze tří pokusů, a tak bral celkově druhé místo v soutěži.

006

Nejpočetnější startovní pole měla již tradičně soutěž starších žákyň. Jak už to v této kategorii bývá, opět rozhodovala o medailových pozicích výška, která měla na stojanech hodnotu 140 cm. A naše závodnice Lucie Fiedlerová a Karolína Kuchyňková tuto výšku zdolaly na první pokus bez problémů. Lucie však na další výšce vypadla. I přesto si vyrovnala své osobní maximum a brala krásné třetí místo. Karolína Kuchyňková ve Velkých Němčicích předvedla stejný výkon jako loni – tedy hodnotu 148 cm – a v kategorii starších žákyň dominantně zvítězila.

IMG 20230323 WA0045

004

Trio žáků ve složení Max Gruna, Michal Prokeš a Jakub Valášek bojovalo v kategorii starších žáků. Všichni tři zdolali 150 cm, což byla rozdílová výška v soutěži. Mohli tak bojovat o medailové pozice. Tu nakonec získal pouze Max, který si doskákal pro bronz za výkon 160 cm a vylepšil tak svůj osobní rekord o 3 cm. Jakub si zapsal do výsledné listiny 155 cm, což stačilo na nepopulární bramborovou „medaili“ a Michal si vytvořil nový osobní rekord výkonem 150 cm.

latka nemcice 2023 001

Všem chci moc poděkovat za vynikající reprezentaci naší školy a paní asistence Evě Svorové za dozor a podporu všech závodníků během jejich sportovních výkonů.

Celkové výsledky jednotlivců najdete ZDE

003

005

 

Lukáš Galbavý