+420 519 433 110 reditelka@skolavranovice.cz

Pohár rozhlasu 2023 – okresní kolo

Naše škola se opět po roce zúčastnila okresního kola atletické soutěže, která nese název Pohár rozhlasu s Českou spořitelnou. Tentokrát naše výprava čítala 29 žáků.

Mladší žáci (6.–7. třída): Vít Klimeš 7.A, Jakub Srnec 7.B, Filip Dubrovský 6.A, Patrik Prokeš 6.A, Lukáš Novotný 6.A, Tobias Žáček 6.A, Ondřej Srnec 6.A a Vojtěch Sopoušek 6.B.

1. ZŠ Břeclav Slovácká 40
  2. ZŠ Velké Bílovice
  3. ZŠ a MŠ VRANOVICE

Nejlépe si vedl z mladších žáků Filip Dubrovský, který získal pro svůj tým 566 bodů a obsadil celkové 6. místo v soutěži. Za zmínku stojí i třetí místo Patrika Prokeše v běhu na 1000 m v čase 3:26.74. Kluci s celkovým ziskem 2905 bodů obsadili třetí místo.

pohar rozhlasu foto 003

Mladší žákyně (6.-7. třída): Kamila Hrozínková (7.B), Sofie Sieklíková 6.A, Alice Fröhlichová 6.A, Aneta Jelínková 6.A a Denisa Ulmannová 6.A.

Děvčata obsadila celkovou pátou pozici se ziskem 3243 bodů. Na medailovou pozici scházelo pouhých 116 bodů. Nejvíce bodovala Denisa Ulmannová s 823 body. Kamila Hrozínková obsadila třetí místo v hodu kriketovým míčkem výkonem 39.81 metrů.

Starší žáci (8.-9. třída): Max Gruna 9.A, Jakub Valášek 9.A, Šimon Kužel 9.B, Patrik Mikloš 8.B, Petr Celnar 8.B, Daniel Sieklík 8.B a František Svora 8.B.

2. Gymnázium Břeclav

Starší kluci napodobili mladší a také si odvezli bronzové medaile za 4675 bodů. Výrazně se na tom podílel Max Gruna se ziskem 983 bodů. Ve vrhu koulí bral druhé místo výkonem 11.30 metrů! Krásný výkon předvedl i Patrik Mikloš v běhu na 1500 m časem 5:04.61 a Jakub Valášek ve skoku vysokém výkonem 158 cm.

pohar rozhlasu foto 002

Starší žákyně (8.-9. třída): Kateřina Bučková (9.A), Daniela Kvapilová (9.A), Viktorie Norková (9.A), Kateřina Novotná (9.A), Lucie Fiedlerová (8.A), Barbora Halfarová (8.A), Karolína Kuchyňková (8.A), Julie Nohelová (8.A) a Kateřina Ottichová (8.B).

Z 145 sportovců se tři naše starší děvčata umístila v top 10! Karolína Kuchyňková 4. místo se ziskem 1166 bodů (2. místo výška, 2. místo 800 m), Viktorie Norková 8. místo za 1103 bodů (1. místo v dálce, 2. místo na 60 m) a Kateřina Novotná 10. místo se ziskem 1091 bodů. Barbora Halfarová přidala 3. místo v běhu na 60 m a štafeta na 4x60m ve složení Novotná, Norková, Halfarová, Kuchyňková, byla v čase 33.25 vůbec nejlepší ze všech. Děvčata jako tým celkově získala 5375 bodů, což jim vyneslo první místo v soutěži a postup do krajského finále! To se uskuteční již příští středu 17.5. opět na atletickém stadionu v Břeclavi, kde zabojujeme o postup na republikové finále.