+420 519 433 110 reditelka@skolavranovice.cz

Čtenářská přespávačka ve škole

Čtenářská přespávačka ve škole

Čtenářská přespávačka ve škole

9. června se konečně po několika letech sešli čtenáři 2. stupně, aby společně četli, inspirovali se navzájem a užili si spojenectví stejně zapálených. Tématem letošního přespávání se staly komiksy a paní učitelky Kovaříková, Rychtářová a Klaková jim k němu nachystaly spoustu aktivit. Díky kreslení děti pochopily, že žánr komiksu není až tak jednoduchý, jak by se mohl zdát. Autor se totiž musí vyjadřovat obrázky, barvou i různými typy písma, nejen textem. A interpretace takového díla také nemusí být hračka.

Ale neznamená to, že jsme jen kreslili. K dispozici byly i ukázky nejrůznějších knih od nejznámějších marvelovských komiksů přes japonské mangy až po složité grafické romány, které si mladí čtenáři prohlíželi. Z jejich nadšení předpokládáme, že jména Jána Lastomírského, Pavla Čecha nebo Shauna Tana nezůstanou zapomenuta.

Po takové náloži zážitků jsme se v sobotu vraceli domů rozespalí, nicméně už teď víme, že se příští rok setkáme znovu. A možná i s kamarády, kteří už studují na středních školách, přesně tak jako letos.

L. Kovaříková

20230609 213838

20230609 190954 20230609 190946

Lustime

Luštíme

Cteme

Čteme