+420 519 433 110 reditelka@skolavranovice.cz

Z republikového finále v atletickém čtyřboji vezeme stříbrnou medaili z kategorie jednotlivců a celkové 5. místo v soutěži!

Z republikového finále v atletickém čtyřboji vezeme stříbrnou medaili z kategorie jednotlivců a celkové 5. místo v soutěži!

Z republikového finále v atletickém čtyřboji vezeme stříbrnou medaili z kategorie jednotlivců a celkové 5. místo v soutěži!

V pondělí 12.6. jsme krátce po obědě vyrazili na dlouhou cestu do Opavy. Zde se konalo Mistrovství ČR škol v atletickém čtyřboji. Sjela se nejlepší družstva z každého kraje v republice + pořadatel ZŠ Englišova Opava a nejlepší druhý tým. Po příjezdu jsme stihli krátké rozcvičení, večeři, ubytování a prohlídku města. Šlo se brzy spát, abychom měli sílu na úterní závod. Již postup mezi nejlepší školy v ČR byl pro nás velkým úspěchem.

IMG 5991

Druhý den ráno v 9:00 začalo rozcvičovaní na Tyršově atletickém stadionu. Našim společným cílem bylo umístění v TOP 10.  Po slavnostním zahájení, které obsahovalo mimo jiné ceremoniál i s českou národní hymnou, odstartovala první disciplína dne, kterou byl sprint na 60 m. Z naší výpravy si nejlépe vedla Karolína Kuchyňková, která časem 08.28 běžela na úrovni svého osobního maxima. Skvělý výkon 08.45 podala i Bára Halfarová a obsadila výborné 10. místo. Když po skončení úvodní disciplíny hlasatel oznámil, že Vranovice drží průběžnou třetí příčku, nikdo tomu nemohl uvěřit. Jako by nám to vlilo novou krev do žil a holky začaly makat na 110 %.

IMG 6016

Následovala z mého pohledu naše nejsilnější disciplína – skok vysoký. I když se holkám dle jejich slov příliš nedařilo a zůstaly za svým osobním maximem, v soutěži to nebylo vůbec špatné. Kája Kuchyňková 4. místo za 1.46 cm, Katka Novotná 11. příčka výkonem 1.43 cm a Lucie Fiedlerová devatenáctá za 1.34 cm. Ve skoku dalekém brala Viki Norková 8. místo výkonem 4.40 cm a Barbora Halfarová 14. místo za 4.16 cm. I po těchto dalších dvou disciplínách jsme stále drželi bronzovou příčku.

IMG 6027

Skok daleký – Viktorie Norková

V hodu míčkem přišla první medailová pozice pro Vranovice, a to zásluhou Káji Kuchyňkové. Její hod daleký 55.86 m překonala pouze domácí závodnice z Opavy a my se mohli radovat ze stříbra.

 

IMG 6052

I po této disciplíně se holky nacházely na třetím místě a mně už se začínaly vhánět slzy do očí, protože bronzové medaile začínaly být blízko.Ve vrhu koulí se nejlépe vedlo Lucii Fiedlerové, která si výkonem 07.31 zajistila osmou příčku.

IMG 6073

Před poslední disciplínou, kterou byl běh na 800 m nás cca o 100 bodů přeskočil Liberec a všichni jsme tušili, že to bude ještě velký boj o cenné kovy.

cee9dee8 41d2 47cf bd90 d20d000985d9

Poslední disciplína ukázala, jaký jsme skvělý tým. Děvčata bojovala jedna za druhou a nechala tam opravdu vše. Musím vyzdvihnout přístup Katky Novotné, která před závody nebyla zdravotně úplně fit, což se podepsalo i na jejím výkonu, ale nevzdala se a statečně bojovala za nás všechny. Tahle disciplína nakonec velmi zamíchala výsledným umístěním týmů, a i když Kája Kuchyňková doběhla pro páté místo v čase 2:34.12, do první třicítky se dostala už jen Viki Norková časem 2:51.19 a znamenalo to celkové páté místo na republikovém finále!

IMG 6095

800m

Prvních deset týmů obdrželo pohár a diplom.

Celkové výsledky najdete ZDE

Umístění v TOP 10 + celkový zisk bodů:

  1. ZŠ Opava, Englišova – 9210 bodů
  2. ZŠ E. Zátopka Zlín – 8494 bodů
  3. Gymnázium J. Vrchlického, Klatovy – 8484 bodů
  4. ZŠ Doctrina Liberec – 7958 bodů
  5. ZŠ A MŠ VRANOVICE – 7645 bodů
  6. Gymnázium Dvůr Králové nad Labem – 7439 bodů
  7. ZŠ Jindřichův Hradec – 7316 bodů
  8. ZŠ a MŠ Kobeřice – 7269 bodů
  9. ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary, Smetanova – 6457 bodů
  10. ZŠ TGM Třebíč, Komenského – 6033 bodů

IMG 6144

IMG 6177

Neskutečný zážitek, který se těžko popisuje slovy. Vesnice mezi městy se opravdu neztratila. Za mě historický úspěch naší školy, kterému přidala třešničku na dortu Kája Kuchyňková ziskem druhého místa v kategorii jednotlivců starších žákyň! Byla tady spousta závodníků, kteří dosahují skvělých výkonů přímo na Mistroství ČR v atletice. Konkurence tak byla obrovská.

Všem žákyním, které reprezentovali naši školu a Jihomoravský kraj a také paní asistentce Evě Svorové bych chtěl poděkovat za tuhle nezapomenutelnou cestu, kterou jsme začali na podzim okresním kolem v Mokré-Horákov a dotáhli to až na Mistrovství ČR do Opavy. Děkuji také vedení školy, že podporuje talent ve sportu.

Lukáš Galbavý

9c246087 0fba 4f32 a10a 2d6ca48e2660

Družstva Jihomoravského kraje – chlapci (Břeclav), dívky (Vranovice)

IMG 6109

Slavnostní nástup na vyhlášení výsledků

IMG 6128

Karolína Kuchyňková – 2. místo v kategorii starších žákyň jednotlivců

IMG 6142

5. místo

IMG 6165

Slavilo se i po cestě domů