+420 519 433 110 reditelka@skolavranovice.cz

Celostátní finále 28. ročníku vědomostní soutěže Eurorebus

Celostátní finále 28. ročníku vědomostní soutěže Eurorebus

Celostátní finále 28. ročníku vědomostní soutěže Eurorebus

Dne 9. června 2023 proběhlo na VŠE Praha, nám. Winstona Churchilla 1938/4, celostátní finále 28. ročníku vědomostní soutěže Eurorebus, jejímiž partnery jsou MŠMT, ČŠI, Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy, Katedra geoinformatiky Univerzity Palackého v Olomouci a National Geographic.

Do celostátního finále postoupilo celkem 120 nejúspěšnějších tříd z krajských kol této soutěže, a to ve třech různých kategoriích vždy po 40 tříčlenných týmech. Celkem se tedy v Praze mělo sejít 360 žáků reprezentujících třídy, které se přes náročných 15 online kol, kterých se zúčastnilo asi 1300 tříd z celé ČR, a přes čtyři krajská kola, kam postoupilo 300 nejlepších tříd z celé ČR, probojovaly do finále. Žáci museli vyřešit více než 30 soutěžních úkolů a o výsledném pořadí rozhodovala správnost odpovědí a čas odevzdání.

V kategorii ZŠ01, tj. 6. a 7. ročník ZŠ a příslušné ročníky víceletých gymnázií, reprezentovaly naši školu dva tříčlenné týmy, z nichž lépe se umístil tým třídy 6.A ve složení Matyáš Hladil, Patrik Prokeš a Lucie Konečková, který obsadil 26. místo. Tým třídy 7.B ve složení Vojtěch Pekařík, Anna Libosvárová a Sabina Soukalová obsadil 35. místo. Nutno podotknout, že v této prestižní vědomostní soutěži je především velká konkurence gymnaziálních tříd, např. v kategorii ZŠ01 se pouze 6 tříd ze ZŠ umístilo do 20. místa a v kategorii ZŠ02, tj. 8. a 9.ročník ZŠ a příslušné ročníky víceletých gymnázií, dokonce pouze 3 třídy ze ZŠ se umístily do 20. místa.

Ve zvláštní kategorii Soutěž škol o putovní Pohár Eurorebus se naše škola umístila na velmi pěkném 20. místě a v kategorii Soutěž základních škol obsadila naše škola vynikající 6. místo z celé ČR, čímž si o jedno místo vylepšila své umístění z minulého školního roku.  Pořadí škol se v těchto kategoriích určuje na základě bodových zisků jednotlivých škol v krajských kolech a v celostátním finále.

Andrea Manová

1686987871885

 

1686987871878