+420 519 433 110 reditelka@skolavranovice.cz

Krajské finále staršího žactva v atletickém čtyřboji školní rok 2023/2024

Krajské finále staršího žactva v atletickém čtyřboji školní rok 2023/2024

Atletický čtyřboj – krajské finále staršího žactva 

Hned dvě družstva z naší školy letos postoupila do krajského kola v atletickém čtyřboji, které se konalo v pátek 13.10. na stadionu ZŠ Laštůvkova Brno-Bystrc. Starší žákyně postoupily z druhého místa v okresním kole a to díky nejpočetnějšímu okresu dle počtu zúčastněných škol.

Starší děvčata začala výborně a po úvodní disciplíně v běhu na 60 m se dostala do vedení. Výrazně tomu pomohla dvojice Kuchyňková – Halfarová. První jmenovaná vyhrála s časem 8.29 s a druhá obsadila čtvrtou pozici za 8.54 s. Dařilo se nám i v dalších disciplínách, kterými byly: vrh koulí (3 kg) a hod kriketovým míčkem. Koule přinesla kvalitní výkony a z naší strany super bodový zisk. Kája Kuchyňková se umístila druhá výkonem 9.74 m, Lucie Fiedlerová obsadila pátou pozici za 7.71 m a Kateřina Ottichová šestou za 7.44 m. V míčku brala čtvrté místo Barbora Halfarová výkonem rovných 45 m. Následoval skok daleký, který byl pro naši školu nejúspěšnější disciplínou dne. Kája Kuchyňková první výkonem 5.09 m a Bára Halfarová druhá za 4.38 m. Po čtyřech disciplínách byla naše škola stále ve vedení. Obhajoba účasti na republikovém finále tak byla stále reálná. Přišla ale nejvíce bodující disciplína dne – skok vysoký. Lucie Fiedlerová se zranila a výkonem 125 cm zůstala hluboko za svým osobním maximem. Julie Nohelová se zúčastnila skoku vysokého na závodech poprvé a podařilo se ji překonat laťku ve výšce 120 cm. Před poslední disciplínou dne jsme klesli na průběžnou druhou pozici.

Věděli jsme, že pokud chceme vyhrát, potřebujeme v závěru na 800 m dva časy pod 3 min a další dva do 3:15 min. První šla na řadu Lucie Fiedlerová. Po prvním kole bylo vidět, že zranění nás nepustí a Lucie ze závodu odstoupila. Další v pořadí byla Bára Halfarová, která zabojovala a časem 2:54.34 obsadila celkové desáté místo. To Kája Kuchyňková dokázala dokonce vyhrát časem 2:35.70. Naše naděje tak vzrostly. Kateřina Ottichová, ani Julie Nohelová se ovšem pod hranici 3:15 min dostat nedokázaly.

Po velmi dobře rozjetém závodě z toho bylo nakonec čtvrté místo. Na medaili chybělo pouhých 53 bodů. Na holkách bylo vidět velké zklamání. Většinu dne jste na průběžném prvním místě a nakonec je z toho bramborová pozice. Útěchou bylo alespoň vítězství Káji Kuchyňkové v kategorii jednotlivců se ziskem úctyhodných 2480 bodů a sedmé místo v podaní Báry Halfarové se ziskem 1925 bodů. V závěru bych chtěl všem účastníkům poděkovat za výkony i za chování během soutěže a Lucii Fiedlerové popřát brzké uzdravení a rychlý návrat ke sportování.

  1. ZŠ Novoměstská Brno 7090 bodů
  2. ZŠ Slovácká Břeclav 7063 bodů
  3. ZŠ Smíškova Tišnov 6785 bodů
  4. ZŠ a MŠ VRANOVICE 6732 bodů
  5. ZŠ Horníkova Brno 6558 bodů

ctyrboj_stzakyne

60m_stzakyne

Koule_stzakyne

kriket_stzakyne

dalka_stzakyne

výška_stzakyne

800m_stzakyne

 

Lukáš Galbavý

kraj 001

 

kraj 002

kraj 003

 

kraj 004

 

kraj 005

 

kraj 006

 

kraj 007