+420 519 433 110 reditelka@skolavranovice.cz

Z Tišnova vezeme první místo ze soutěže ve skoku vysokém

Z Tišnova vezeme první místo ze soutěže ve skoku vysokém

Z Tišnova vezeme první místo ze soutěže ve skoku vysokém

Ve středu 13.12.2023 se již tradičně naše škola zúčastnila Vánoční laťky v Tišnově. Letos jsme navíc přijeli na tuto soutěž v pozici obhájců loňského vítězství. V tišnovské hale se sešlo celkem osm škol, které poměřily své síly ve skoku vysokém.

Program zahájily mladší žákyně. Startovní listina měla 19 jmen. Za Vranovice nastoupila trojice dívek. Sofie Sieklíková si skočila své nové osobní maximum 125 cm a obsadila 8. místo. Alice Fröhlichová si vyrovnaným osobákem, který má hodnotu 135 cm, doskákala pro bronzovou medaili. Nejlépe si vedla Denisa Ulmannová, která si také dokázala vylepšit své osobní maximum, které má aktuálně hodnotu 140 cm. Na další postupné výšce si přivodila drobné zranění a ze závodu odstoupila. Nicméně tento výkon jí přinesl výborné 2. místo.

V mladších žácích se představilo 17 chlapců. Z Vranovic se nejvíce dařilo Filipu Dubrovskému, který vybojoval výkonem 135 cm krásné 2. místo. Lukáš Novotný a Vojtěch Sopoušek obsadili dělenou 6. příčku za 130 cm. Pro Lukáše to byl jeho nový nejlepší výkon a Vojta si svůj osobní rekord vyrovnal.

Nejpočetnější zastoupení měla kategorie starších žákyň, kde se představilo 20 závodnic. Naše barvy hájily Julie Nohelová a Karolína Kuchyňková. O pět centimetrů si vylepšila své maximum Julie a výkonem 125 cm obsadila 9. místo. I na výšce 130 cm předvedla pěkné pokusy, ale chyběl tomu kousíček. Jasnou vítězkou této kategorie se stala Karolína Kuchyňková. Předvedla se ve své nejlepší formě, když dokázala překonat laťku ve výšce 151 cm. Snažila se ještě o vyrovnání svého halového maxima, ale laťku ve výšce 154 cm už nezdolala.

V poslední kategorii soutěže se představili starší žáci. Nejlépe se umístil Jakub Srnec, který výkonem 150 cm obsadil celkové 5. místo a získal nám tak dobré centimetry do soutěže družstev. Petr Solil si vylepšil své osobní maximum o 10 cm a za výkon 145 cm obsadil 9. místo. Štěpán Fiala nenavázal na svou formu z hodin tělesné výchovy a za výkon 135 cm obsadil 16. místo.

V soutěži družstev jsme dokázali obhájit loňské vítězství! O pouhý jeden centimetr letos porážíme ZŠ Drásov.

Všem žákům chci poděkovat za jejich úžasné výkony plné osobních rekordů.

Celkové pořadí škol:

  1. ZŠ a MŠ Vranovice – 576 cm
  2. ZŠ Drásov – 575 cm
  3. ZŠ Tišnov, nám. 28. října – 570 cm

[1]=4. ZŠ a MŠ Střelice – 555 cm

=4. ZŠ Jungmannova Kuřim – 555 cm

=6. ZŠ Tišnov, Smíškova – 535 cm

=6. ZŠ a MŠ Lomnice – 535 cm

  1. Gymnázium Tišnov – 365 cm

 

Lukáš Galbavý

[1]= Stejné pořadí obsadilo více škol

latka tisnov 003

 

latka tisnov 004

 

latka Tisnov 006

 

latka Tisnov 007

 

latka Tisnov 008

 

latka tisnov 009

 

latka tisnov 010

 

latka Tisnov 2023 001

 

latka Tisnov 2023 002