+420 519 433 110 reditelka@skolavranovice.cz

Exkurze do Anthroposu

Exkurze do Anthroposu

Exkurze do Anthroposu

V úterý 9. ledna jsme my, žáci 6.AB, vyrazili na exkurzi do Brna do Pavilonu Anthropos. Bylo mrazivé ráno, ale to nám náladu nezkazilo. Když jsme dorazili do Anthroposu, šli jsme na výstavu Zdeňka Buriana. Bylo tam plno jeho obrazů pravěku, pár sošek a kopií pravěkých artefaktů a také tam byl krátký dokument o Zdeňku Burianovi. Mohli jsme si i zahrát starodávné hry nebo nakreslit vlastní obrázek. Pak jsme šli na výstavu o vývoji člověka a o pravěku. Začali jsme u vitríny s předchůdci člověka a pokračovali jsme až k neandrtálcům a homo sapiens. Moc milý pan průvodce se nás ptal na různé otázky o pravěku a říkal zajímavé informace. Bylo vidět, že je paní učitelka moc ráda, kolik si toho z hodin pamatujeme. I pan průvodce nás chválil. Nejvíc se nám líbil mamut. Mají ho tam v životní velikosti, i s malým mamuťátkem! Dozvěděli jsme se o nich spoustu zajímavostí, taky o lovcích mamutů. Třeba to, že mamut mohl mít tři až pět tun nebo že největší nalezené kly měly pět metrů. A že lovci mamutů by se měli jmenovat lovci králíků, protože ty lovili mnohem častěji než mamuty. Od mamuta jsme se přesunuli k různým pravěkým nálezům. Viděli jsme rekonstrukce věstonického trojhrobu a šamana z Brna, o kterých jsme v hodinách dějepisu bádali. Bylo super vidět je naživo. Prohlédli jsme si taky kopii Věstonické venuše nebo nástěnné malby z Lascaux a Altamiry. Exkurze se nám hodně líbila. Z Anthroposu jsme se přesunuli do Vaňkovky, kde jsme měli rozchod na jídlo a nákupy. A potom už hurá domů. Výlet jsme si všichni moc užili a těšíme se, kam pojedeme příště.

Žáci 6.AB (editace M. Čupová Rychtářová

IMG 8361

 

IMG 8295

 

IMG 8307

 

IMG 8305

 

IMG 8306

 

IMG 8293