+420 519 433 110 reditelka@skolavranovice.cz

ZIMNÍ KOLEČKOHRANÍ – SNĚHULÁKOVINY

ZIMNÍ KOLEČKOHRANÍ – SNĚHULÁKOVINY

ZIMNÍ KOLEČKOHRANÍ

SNĚHULÁKOVINY

společné páteční odpoledne ve školní družině Kolečko

Žlutého a Zeleného oddělení

26. ledna 2024

V lednu bychom čekali mrazivé, sněžící, zimním sportům a hrátkám přející počasí. V pátek v den našeho společného Kolečkohraní se tak nestalo. Sníh nikde, mráz se nám schoval a sáňky stále čekají, až přijde jejich čas. Měli jsme naplánované „Sněhulákoviny“ na školní zahradě s kupou sněhu. Jak už jsme se zmínili, počasí nám na zimní řádění nepřálo. Nebyl materiál na sněhuláky a ani na pokusy se sněhem. Nás to i přesto nezaskočilo. Připravili jsme si „Sněhulákoviny“ ve třídě ŠD. Na začátku jsme si řekli něco o vločkách, jak vznikají, něco málo o sněhu, o jeho radovánkách i nebezpečí. Přečetli jsme si společně pohádku „O sněhulákovi, který oživl“. Poté jsme si u pěti stolečků mohli vyrobit sněhuláky pomocí různých výtvarných technik s využitím své vlastní fantazie. Někteří jsme si zhotovili všechny sněhuláky. Někteří z nás jen ty, co se nám opravdu nejvíce líbili. A víte, co je nejlepší? Tito sněhuláci mají obrovskou výhodu, nikdy nám neroztají. Páteční Kolečkohraní nás všechny moc bavilo a doufáme, že ještě tuto zimu sníh napadne a my si užijeme i ty „Sněhulákoviny“ venku.

Děti ze Žlutého a Zeleného oddělení ŠD Kolečko

20240126 142701

 

20240126 131338

 

20240126 133457