+420 519 433 110 reditelka@skolavranovice.cz

Mc Donald´s Cup 2024 – fotbalový turnaj v Žabčicích

Mc Donald´s Cup 2024 – fotbalový turnaj v Žabčicích

25. ročník Mc Donald´s Cupu – kategorie A (1. – 3. třída ZŠ)

V pátek 5. 4. 2024 se konal tradiční fotbalový turnaj v Žabčicích. Letošní okresní finále se hrálo systémem každý s každým. Hrací doba jednoho utkaní byla 20 minut. Náš výběr žáků vstoupil do turnaje výborně. V derby zápase proti Pohořelicím dokázal zvítězit 5:2. Dobrým herním projevem se blýskl zejména Karel Salus a Filip Kolbaba. Ve druhém utkání jsme narazili na Ivančice. Soupeř se dostal velmi brzy do dvoubrankového vedení. Naši kluci však bojovali srdnatě a nejprve dokázali šťastně snížit na 1:2, když si srazil hostující obránce míč do vlastní brány po střele Lukáše Krejčího. A minutu před koncem zápasu střelou z první dokázal vyrovnat Václav Melek. V dalším utkání nás vyzval dle mého názoru nejlepší tým na turnaji, Modřice. Prvních 10 minut soupeř ovládal hru, nepouštěl nás do větších šancí a vytvořil si náskok 2:0. To si však nenechal líbit náš kapitán Patrik Pláteník a hattrickem dokázal otočit stav utkání na 3:2! Důležitou roli sehrál i David Kotlán, který neúnavně napadal soupeřovu obranu a dokázal udržet míče, ze kterých jsme dávali góly. Čtvrtý zápas nás čekali domácí Žabčice. Podařilo se nám sice bleskově otevřít skóre po sólu Patrika Pláteníka, který prokličkoval celou obranu soupeře, ale bohužel ihned na to po naší chybě soupeř nejprve vyrovnal na 1:1 a potom dokonce otočil stav utkání na 2:1. Vytvořili jsme si několik dobrých příležitostí na vyrovnání, ale ani jedna se neujala. Kluci z Žabčic nás za to potrestali a zvýšili náskok na 3:1. Ve zbytku utkání se nám už jen podařilo snížit na konečných 2:3. Na konci zápasu jsme sice mohli kopat penaltu po faulu na Václava Melka v pokutovém území, ale rozhodčí nepochopitelně pokutový kop nenařídil. Do posledního utkání jsme tedy vstupovali s vědomím, že turnaj už nemůžeme vyhrát. Kluci i tak předvedli perfektní výkon a rozdrtili soupeře z Židlochovic 9:0. Po loňském stříbru si letos odvážíme bronz jako v roce 2022.

Sestava: Vojtěch Režný (brankář) – Karel Salus, Roman Janík, Filip Kolbaba, Lukáš Krejčí, Lukáš Hamerský, Michal Čermák, David Kotlán, Václav Melek, Zdeněk Josef Macháček, Jiří Kobrle a Patrik Pláteník (kapitán).

Zápasy Vranovic:

ZŠ a MŠ VRANOVICE 5:2 ZŠ a MŠ Pohořelice, branky: 2x Karel Salus, Lukáš Krejčí, Zdeněk Josef Macháček a Patrik Pláteník

ZŠ a MŠ VRANOVICE 2:2 ZŠ a MŠ Ivančice-Němčice, branky: Lukáš Krejčí a Václav Melek

ZŠ a MŠ VRANOVICE 3:2 ZŠ Modřice, branky: 3x Patrik Pláteník

ZŠ a MŠ VRANOVICE 2:3 ZŠ a MŠ Žabčice, branky: 2x Patrik Pláteník

ZŠ a MŠ VRANOVICE 9:0 ZŠ Židlochovice, branky: 3x Patrik Pláteník, 3x Filip Kolbaba, 2x Václav Melek a Roman Janík

 

Konečné pořadí turnaje:

  1. místo ZŠ a MŠ Žabčice, 12 bodů, skóre 21:11 – postupující
  2. místo ZŠ a MŠ Ivančice-Němčice, 10 bodů, skóre 27:10
  3. místo ZŠ a MŠ VRANOVICE, 10 bodů, skóre 21:9
  4. místo ZŠ Modřice, 9 bodů, skóre 26:12
  5. místo ZŠ a MŠ Pohořelice, 3 body, skóre 11:24
  6. místo ZŠ Židlochovice, 0 bodů, skóre 3:43

Nejlepším hráčem a zároveň i střelcem turnaje se stal náš Patrik Pláteník s devíti góly.

 

Lukáš Galbavý

Mc Donalds Cup 003 Mc Donalds Cup 004 Mc Donalds Cup 005 Mc Donalds Cup 006 Mc Donalds Cup 001 Mc Donalds Cup 002