+420 519 433 110 reditelka@skolavranovice.cz

Čokoládová tretra 2024

Čokoládová tretra je jediný projekt na atletické dráze, který je zaměřen celoplošně na děti z 1. stupně ZŠ, a to i mimo rámec atletických oddílů. Jedná se o běžecký závod pro děti do 11 let. My jsme vyrazili na základní kolo po vyučovaní ve čtvrtek 2. 5. 2024. Naši školu reprezentovalo 19 žáků.

Běh je základním prvkem všech sportů. Téměř každé dítě umí přirozeně běhat, pokud má dostatek prostoru. V atletice je běh klíčový, jelikož ho vyžaduje téměř každá disciplína. Stejně tak je běh nezbytný v mnoha dalších sportech.

V průběhu základních kol, která organizují vybrané oddíly, postoupí do mezinárodního semifinále tři nejlepší účastníci v každé disciplíně. Zde se utkají s dětmi ze Slovenska o možnost účasti ve finále hlavního programu Zlatá tretra Ostrava – World Athletics Continental Tour Gold. Všech kol se zúčastní atletické hvězdy z České republiky a ze Slovenska. V semifinále i ve finále se připojí také hvězdy ze světového atletického prostředí.

V Břeclavi si z Vranovic nejlépe vedli Filip Kolbaba a Markéta Procházková. Filip si doběhl pro celkové 2. místo v běhu na 200 m výkonem 34.17 a Markéta předvedla v hodu raketkou hod daleký 26.55 metrů, což jí vyneslo také 2. místo v soutěži. Oba postupují do semifinále, které se uskuteční 27. 5. 2024 v Ostravě.

Krásný počin předvedla i Barbora Miličková v běhu na 100 m, výkonem 19.66 obsadila 4. místo. Postupové 3. místo brala Peluchová z AK Vnorovy za výkon 19.61. Barči chyběl opravdu kousek. V běhu na 200 m dívek zaznamenala nejlepší umístění Ema Lerchová. Výkonem 37.97 obsadila 6. místo. Markéta Procházková přidala k raketce pěkný výkon i v běhu na 300 m, když časem 56.46 brala 7. místo. Jaroslav Režný obsadil dvě 8. místa. Nejprve v hodu raketkou za výkon 32.63 m a poté v běhu na 300 m časem 51.45.